Medimagazin logo

Kadın eczacıya büyük şok

Balıkesir’de yaşayan kadın eczacı, telefonla arayan polis rolündeki dolandırıcılara bir servet kaptırdı.Eczacı, ‘terör örgütü’ yalanıyla 550 bin TL’sini dolandırıcılara verdi.
Kaynak: BUGÜN GAZETESİ - CEM KARTAL
Kadın eczacıya büyük şok
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Balıkesir Ayvalık’ta eczacı N.A, cep telefonundan kendisini arayıp, “Hesabınızdan terör örgütüne para aktarılmış" diyen polis rolündeki dolandırıcılara, 550 bin lira kaptırdı. Paranın bir bölümünü banka aracılığıyla gönderen eczacı kadın, kalanı iki kez gittiği İzmir’de bir parka bıraktı.

Uyarılara karşın her gün onlarca kurbanı ağa düşürerek milyonlarca liralık vurgun yapan ‘tele tokat’ dolandırıcılarının son kurbanı kadın eczacı oldu. İddiaya göre, Ayvalık’ta yaşayan eczacı N.A’yı polis rolünde arayan kişi, "Hesabınızdan terör örgütüne para aktarılmış. Suçluları yakalayacağız; vereceğimiz hesaba para yatırın, suçüstü yapacağız. Operasyon bittikten sonra paranızı alacaksınız" dedi. Dolandırıcı, "Görüşmelerimizi kesinlikle kimseyle paylaşmayın" diyerek kadını uyardı. Telefondan gelen telsiz sesleriyle inandırıcılığını artıran kişiye kanan eczacı, verilen hesaba 150 bin lira yatırdı. Birkaç gün sonra dolandırıcılar, tekrar eczacıya ulaşıp, bu kez 200 bin lira istedi; fakat parayı İzmir’e getirmesini istedi.

400 BİN LİRAYI PARKA BIRAKTI

Otomobiliyle 200 kilometre yol kat edip, İzmir’e giden talihsiz kadın, bankadan çektiği 200 bin lirayı dolandırıcıların talimatı üzerine bir parka bırakarak Ayvalık’a döndü. Vurguna doymayan telefon dolandırıcıları, eczacıya üçüncü kez ulaşıp, 200 bin lira daha isteyerek, parayı yine aynı parka getirmesini istedi. Bu kez de şüphelenmeyen kadın eczacı, otomobiliyle ikinci kez gittiği İzmir’de, aynı parka poşet içinde 200 bin lira daha bırakıp, tekrar evine döndü.

'Polis vatandaştan para istemez

Dolandırıcıların bir daha aramaması üzerine şüphelenen eczacı, yaşadıklarını yakınlarına anlatınca dolandırıldığını anladı. Gözyaşları içinde polise koşan talihsiz eczacı, şikâyetçi oldu. Polis, zanlıların yakalanması için geniş çapta soruşturma başlattı. Emniyet yetkilileri, telefon dolandırıcılarına karşı bir kez daha uyararak, “Polis vatandaştan para istemez. Bu tür durumlarda en yakın karakola gidin" dedi.

kadın
eczacıya
büyük
şok
Yorum (14)
sibel
Neden haber başlığınızda eczacının cinsiyeti vurgulanıyor? Dolandırılan erkek olsaydı "erkek eczacı" mı yazacaktınız?
0
Cevapla
dr.kerim
bir eczacının bu numaraya kanması bir bomba,kaptıracak 550 milyarı olması ikinci bomba.gene de çok gecmiş olsun...
0
Cevapla
yeşim çınar
bir bayan eczacı olarak ,15. senem 550 bin liralık hesabım hiç olmadı ... biliyorlar gidecek yeri :((
0
Cevapla
Ahmet Bozdoğan
Yuh artık.İnanmıyorum.Bu haber doğru ise dolandırıcılara aferin diyorum.3 kez para ver,ayvalıktan izmire 2 kere gel,poşet içinde parka bırak ,git.Bu kadının kimsesi yok mu ?Altında başka işler vardır.
0
Cevapla
Vural atasu
Vay arkadas eczacı mı fabrikatör mü anlamadım 5yıllık uzman hekimim sadece punto dizel arabam var.Yazık günah bize
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir