Medimagazin logo

İTS eczacılara hizmet veremiyor

Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan, yaklaşık bir aydır, İlaç Takip Sistemi’nin (İTS) online işlemler ve yardım menüsünün çalışmadığını, bu nedenle ilaçlarla ilgili sorgulama yapılamadığını ileri sürdü.
Kaynak: HURRİYET ANKARA
İTS eczacılara hizmet veremiyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol


Saydan yaptığı yazılı açıklamada, İTS’de son bir aydır sıkıntılar yaşandığını, örneğin ilaçların bir eczanenin rafında olmasına rağmen sevkiyattan kaynaklı hata nedeniyle başka bir eczane üzerinde kayıtlı görünebildiğini iddia etti. Bu durumda ilacın kime kayıtlı olduğunu görmenin ve hatayı düzeltmenin mümkün olamadığını savunan Saydan, şunları kaydetti:


“İlaç Takip Sistemi online sayfasında, ilaçlarla ilgili sorgulama yapılamıyor. Sendika olarak bunun sebebini araştırdığımızda, ülkemizde üretilen veya ithal edilen her bir ilaca ayrı bir karekod (kimlik numarası) veren İTS’nin hizmet sağlayıcısı firmanın sözleşmesi sona erdiğini ve firmanın sistem desteğini çektiğini öğrendik. Devlette devamlılık esastır. Bakanlık tarafından bilgisayar firmalarına kurdurulan ve destek sözü alınan bu sistemde elbette ihale ile şirketler değişebilir.


Ancak TEİS olarak soruyoruz, bu sözleşmeler yapıldığında sözleşme süreleri bittiği zaman desteğin devamı için sözleşmeye şart konulmadı mı? İhaleyi yeni alan firma tarafından eczanelere ve ecza depolarına hizmet vermesi gereken destek işlem menüleri ne zaman hizmete açılacak?”

i̇ts
eczacılara
hizmet
veremiyor
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir