Medimagazin logo

Eczacıların ilaç endüstrisinde çalışması çok önemli

Sanofi Grubu Türkiye’nin, eczacılara yönelik etkinliklerden biri olan FarmaFest’in üçüncüsü yarının eczacıları ile buluştu.
Eczacıların ilaç endüstrisinde çalışması çok önemli
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sanofi Ruhsatlandırma Bölümü liderliğinde şirket bünyesinde birçok fonksiyonun işbirliği ile yürütülen, eczacılık fakültesi öğrencilerine ve öğretim üyelerine ilaç endüstrisini, Sanofi Grubu’nu ve Türkiye’deki tescilli Ar-Ge merkezine sahip dört merkezden biri olan Lüleburgaz üretim tesislerini tanıtmak üzere düzenlenen etkinliğin üçüncüsü Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nin katılımı ile Lüleburgaz üretim tesislerinde gerçekleştirildi. Grup bünyesinde farklı fonksiyonlarda çalışanların sektör deneyimlerini paylaştığı etkinliğe yaklaşık 60 öğrenci ve 5 öğretim üyesi katıldı.
 
Açılış konuşmasını yapan Ruhsatlandırma Müdürü Dr. Devrim Satık, Sanofi Grubu açısından eczacıların çok önemli bir iş ortağı olduğundan yola çıkarak FarmaFest’in projesinin nasıl geliştirildiğini, amaç ve hedeflerini anlattı.
 
Sanofi Türkiye Medikal Direktörü Dr. Edibe Taylan, şirket bünyesinde sürdürülebilir projeleri hayata geçirmenin önemini belirterek;  “Türkiye’de 16 alanda sağlık çözümleri sunan Sanofi Grubu olarak, küresel deneyimimizi ülkemizin geleceği için paylaşmak üzere birçok bilimsel ve akademik projeler gerçekleştiriyoruz. FarmaFest ise, eczacılık fakültesi öğrencilerinin, iş hayatına atılırken kariyer planlamaları sırasında destek olmak üzere geliştirdiğimiz bir projedir. Bu açıdan Farmafest, sektör tecrübelerimizi yarının eczacılarıyla paylaştığımız çok önemli bir platformdur.
 
Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hülya Akgün ise eczacıların ilaç endüstrisinde çalışmasının son derece önemli olduğunu vurgulayarak, sektörün de gayreti ile eczacılar için iş olanaklarının artacağını belirtti.
 
Eczacılık fakültelerini ve genç eczacı adaylarını Sanofi çalışanları ile bir araya getiren FarmaFest yılda iki kez düzenli olarak hayata geçiriliyor. Etkinlik kapsamında bundan önce İstanbul Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğrencileri ve öğretim üyeleri ile bir araya gelinmişti.
 
Yarının eczacıları ile tecrübe ve bilgi paylaşımı
 
Sanofi Lüleburgaz üretim tesislerinde düzenlenen FarmaFest kapsamında genç eczacı adayları ilaç sektörünü Sanofi Grubu çalışanlarından dinledi. Eczane grubundan ruhsatlandırmaya, Ar-Ge’den klinik araştırmalara, farmakovijilanstan üretime kadar pek çok departmanda görev alan Sanofi Grubu çalışanları, genç eczacılarla kendi kariyer planlarını, bulundukları fonksiyonların iş tanımını ve şu an neler yaptıklarını aktardılar ve bu alanlarda çalışmak isteyen genç eczacı adaylarının sorularını cevaplandırdılar.
 
Genç eczacı adayları daha sonra Sanofi Lüleburgaz üretim tesislerini gezerek tesiste yürütülen üretim ve kalite faaliyetleri hakkında bilgilendirildi. Programın devamında, Lüleburgaz üretim tesisinin bahçesinde kurulan festival alanındaki oyunlarda öğrenciler kendi aralarında ve ekipler halinde yarışarak takım oyuncusu olmanın ve liderlik becerilerini sergilemenin sıcak bir sonbahar gününde tadını çıkardılar.

 

farmafest
sanofi
editepe üniversitesi eczacılık fakültesi
devrim satık
prof. dr. hülya akgün
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir