Medimagazin logo

Eczacılar Somali'ye yardım eli uzattı

Eczacı Kooperatifleri, eczacı ortaklarının katkıları ile Somali'li çocuklar için topladıkları 25 ton mama ve besin desteğini Somali'ye ulaştırılmak üzere Türk Kızılayı'na teslim etti.
Kaynak: YENİŞAFAK
Eczacılar Somali'ye yardım eli uzattı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Türkiye'de faaliyet gösteren ve Tüm Eczacı Kooperatifleri Birliği çatısı altında toplanan İstanbul Ecza Koop, BEK, EDAK ve Güney Ecza Koop ortağı eczacıların katkılarıyla toplanan 25 ton mama ve besin desteği, Somali'ye gönderilmek üzere, 12 Eylül 2011 tarihinde Türk Kızılayı'na törenle teslim edildi. Türk Kızılayı'nın İstanbul Kartal'da bulunan Marmara Bölge Afet ve Lojistik Merkezi'nde gerçekleşen teslim töreninde konuşan Tüm Eczacı Kooperatifleri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Eczacı Abdullah Özyiğit, Eczacı Kooperatiflerinin toplumsal duyarlılığına dikkat çekerek şöyle devam etti: "Kooperatif ortaklarımızın dayanışma bilincine ve duyarlılıklarına bir kez daha teşekkür ediyoruz. Bu küçük yardım Afrika halklarının bu alandaki sorunlarına geçici bir çözümdür. Asıl dikkat çekilmesi gereken konu; bu coğrafyada yıllardır süren doğal kaynak talanının son bulması ve bu coğrafyada yaşayan insanların kendi kaynakları ile yaşayabilir hale getirilmesidir. Burada en büyük sorumluluk, bu bölgenin kaynaklarını kendi refahı için kullanan ülkelere düşmektedir. İstanbul, Edak, Bursa ve Güney Ecza Kooperatiflerimizin ortakları, piyasa değeri 500 bin lirayı bulan mama ve beslenme sıvısı katkısı vererek Afrika kıtasının ve Somali halkının geleceği olan çocukların yaşama tutunmalarını sağlamışlardır. Eczacı kooperatiflerimizin ortaklarına teşekkürlerimizi sunuyoruz."

'ECZACILARIMIZ DUYARLI'

TEKB Başkanı Özyiğit, "Türkiye'de faaliyet gösteren Eczacı Kooperatifleri'nin eczacı ortakları, yakın zamanda meydana gelen Pakistan Depreminde gösterdikleri duyarlılığı Somali'deki çocuklar için de göstererek; ülkemiz insanının bu konudaki hassasiyetine katkı sunmuşlardır" dedi. Özyiğit, yardım malzemelerini teslim alan Türk Kızılayı Bölge Müdürü Ahmet Güzel'e yardımların Somali'ye ulaştırılmasını sağlayan Türk Kızılayı'na teşekkür ettiklerini söyledi. Özyiğit, "Ülkemizin değişik kesimlerinden, Somali'ye önemli katkılar sunuldu. Bu durum, ülke halkımızın duyarlılığının büyük bir göstergesidir. Maalesef, Somali'de gemi korsanlarınca kaçırılan Türk işçileri hala esir tutulmaktadır. Bu ülke insanının iyi niyetine karşılık, Türk işçilerimizin de serbest bırakılması önemli bir beklentimizdir" dedi.

eczacılar
somali'ye
yardım
eli
uzattı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir