Medimagazin logo

Bu ürünlerin ithalat ruhsatı Bakanlığa verilmeli

Türk Eczacıları Birliği'nce, İzmir'de bir kişinin "kas geliştirici ilaçlardan hayatını kaybettiği" iddiası üzerine, "Bu tür ürünlerin Türkiye'ye ithalatında mutlak suretle düzenleme yapılması ve ruhsatının Sağlık Bakanlığı tarafından verilmesi" önerisinde bulunuldu.
Bu ürünlerin ithalat ruhsatı Bakanlığa verilmeli
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ANKARA-Türk Eczacıları Birliğinin yazılı açıklamasında, gıda takviyesi ürünlerin tehlikeli bir noktaya geldiği, bu durumun yetkililer tarafından fark edilmesi ve bu doğrultuda somut ve kararlı adımlar atılması gerektiği belirtildi.

Özellikle vücut geliştirmede kullanılan ve metabolizmayı hızlandırarak kas kitlesini genişletmeyi sağlayan söz konusu ürünlerin, kural dışı ve kontrolsüz satılıp kullanılmasının sağlık açısından son derece tehlikeli, hatta ölümcül olduğuna dikkat çekilerek, şu değerlendirmelerde bulunuldu:

"Sporcular bu ürünleri çoğunlukla internetten ya da spor salonlarından bilinçsizce temin etmektedir. Bu duruma kesin suretle dur denilmelidir. Bu tür ürünlerin Türkiye'ye ithalatında mutlak suretle düzenleme yapılması ve ruhsatının mutlaka ve mutlaka Sağlık Bakanlığı tarafından verilmesi gerekmektedir."

bu
ürünlerin
ithalat
ruhsatı
bakanlığa
verilmeli
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir