Medimagazin logo

'Bleocin adlı ilaç stoklarımızda var'

Türk Eczacıları Birliği Genel Sekreteri Harun Kızılay, piyasada olmadığı için karaborsada ya da internette 3-4 misli fiyatına satıldığı iddia edilen Bleocin adlı ilacın stoklarında yeterli miktarda bulunduğunu bildirdi.
'Bleocin adlı ilaç stoklarımızda var'
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ANKARA - Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Kızılay, söz konusu ilacın ülkede ruhsatı olduğu halde ilaç firması tarafından çeşitli nedenlerle üretilmediğini ya da ''bir biçimde'' piyasada bulunmadığını belirtti.

Kızılay, ''Ancak vatandaşlarımız şunu bilmelidir ki Türk Eczacıları Birliği ve Sağlık Bakanlığı arasında yapılan protokol ile söz konusu ilaç, birliğimiz bünyesindeki İthal İlaç Temin Birimi tarafından temin edilebilmekte, stoklarımızda da yeterli miktarda bulunmaktadır. Ayrıca geri ödeme kapsamında olan ilacın temini sırasında da vatandaşlarımızdan herhangi bir ücret talep edilmemektedir'' ifadesini kullandı.

''Bleocin'' gibi piyasada bulunamayan tüm ilaçların temini için Türk Eczacıları Birliği İthal İlaç Temin Birimi'nin Ankara ve İstanbul ofisleriyle hizmet verdiğini bildiren Kızılay, hastaların Ankara ofisine 312-4098181, İstanbul ofisine ise 212-5891920 numaralı telefonlardan ulaşabileceklerini kaydetti.

'bleocin
adlı
ilaç
stoklarımızda
var'
Yorum (3)
drx
var da, testis tümörü, hodgkin gibi hayati önemde olan hastalarımız neden bulamıyor??
0
Cevapla
Ahmet Yılmaz
Firma Sgknın çok başarılı politikalarından dolayı ithalatını durdurdu.Bu tip ilaçları Türk eczacılar Birliği kanalıyla yurtdışından isteyebiliyorsunuz
0
Cevapla
ghghj
Bulunmuyor arkadas tedaviye geciktim 1 ay bulunmuor testis tumoru var bendese
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir