Medimagazin logo

<b>Eczacılar bugün meydana iniyor</b>

Eczacılar Birliği, bugün Ankara&#8217;da yapacağı mitingde hükümetten eczane zincirlerinin önünü açacak yasal değişikliğin durdurulmasını isteyecek.
<b>Eczacılar bugün meydana iniyor</b>
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Eczacılar Birliği, bugün Ankara’da yapacağı mitingde hükümetten eczane zincirlerinin önünü açacak yasal değişikliğin durdurulmasını isteyecek.

Türk Eczacılar Birliği bugün Ankara’da büyük bir miting düzenleyecek. Hükümetin, eczaneleri tahsildar olarak kullandığını savunan eczacılar iktidarın yandaşlarına eczane zinciri kurma hevesinde olduğunu öne sürüyor. Mitinge yaklaşık 20 bin kişinin katılması bekleniyor.

Eczacılar, mitingde şu talepleri dile getirecek:

Eczane zicirlerinin önünü açacak yasa değişikliği yapılmasın.
Muayene katkı paylarının hastalardan tahsili işleminin kendilerine bırakılmasın.
İlaç firmalarının ödemesi gereken kamu iskonto bedelinin eczanelerden tahsil edilmesin.
Kırtasiye işlemleri azaltılsın.
Reçete onay sisteminin düzeltilsin.

Eyleme, bazı siyasi partiler ve sağlıkla ilgili sivil toplum örgütlerinin de aralarında bulunduğu kesimlerin destek vereceği öğrenildi

AKDAĞ: SİYASET YAPILIYOR
Sağlık Bakanı Recep Akdağ ise Eczacılar Birliği’nin eczacıların hakkını savunmak yerine siyaset yaptığını savundu. Bakan Akdağ, “Zincir eczane kurulmasından yana değiliz, defalarca söyledik. Bakanlığın böyle bir tasarısı yok, 6 yıldır yapsak yapardık. Birliğin siyasi atraksiyonudur, bundan sonra eczacıları dikkate alacağım, kolay bir şey referandurm yapmış olurum, sağlıklı olur” diye konuştu.


NTV-MSNBC

<b>eczacılar
bugün
meydana
iniyor</b>
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir