Medimagazin logo

Ankara'da reçetesiz ilaç almak isteyen şahıs eczaneyi birbirine kattı

Ankara’nın Polatlı ilçesinde kırmızı reçete ile satılan ilacı reçetesiz almak isteyen şahıs, kendisine ilacı veremeyeceğini belirten eczacıya önce küfür etti, sonra da boğazını sıktı.
Hidayet Türkyılmaz
Ankara'da reçetesiz ilaç almak isteyen şahıs eczaneyi birbirine kattı
Kaynak: İHA
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Olay, Polatlı ilçesi Cumhuriyet Mahallesi'nde saat 15.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, madde bağımlısı olduğu belirtilen S.S., Atatürk Caddesi üzerindeki bir eczaneye girdi. Eczacı Mehmet Yıldız, S.S.’ye istediği ilaçlarla ilgili doktor raporu olup olmadığını sorunca aralarında tartışma çıktı. Dışarda bulunan diğer çalışan Nihat Atmaca eczaneye gelerek S.S'yi çıkarmak istedi. Atmaca ile arasında arbede çıkan S.S. diğer eczane çalışanlarının müdahalesi ile dışarıya çıkartılarak, eczanenin kapısı kilitlendi.

Camı kırarken elini kesti

Güçlükle dışarı çıkarılan S.S. tekrar içeri girmek istedi. Kapının kilitli olduğunu fark eden şahıs, cebindeki bıçağı çıkararak eczanenin camını kırdı. Eczacıya saldırı anı anbean güvenlik kamerası tarafından kaydedilirken, içeride bulunan müşterilerin de büyük panik yaşadığı olayda ihbar üzerine olay yerine çok sayıda polis sevk edildi. Elinde kesikler oluşan S.S. ise olay yerinden kaçtı. Polisler kaçan şahsı eczaneye 500 metre ileride Gazi Mahallesi'nde yakalayarak gözaltına aldı.

ankara
eczane
eczacı
kırmızı reçete
ilaç
Yorum (1)
sağlıkta
Şehir eşkiyası, sağlık magandasına göz açtırmamak lazım
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300