Medimagazin logo

TBMM'deki 4 parti bu konuda uzlaştı! 8 olan implant hakkı 12'ye yükseldi!

Son zamlarla birlikte milletvekilleri diş sağlıklarını korumak için bütçeden daha fazla yardım alacak. Uygulama, Meclis ile bağlantısı olan yaklaşık 13 bin kişiyi kapsıyor.
Kaynak: ENSONHABER.COM
TBMM'deki 4 parti bu konuda uzlaştı!  8 olan implant hakkı 12'ye yükseldi!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

TBMM Başkanlık Divanı, 550 milletvekili, eski milletvekilleri ve dışarıdan atanan bakanların Meclis bütçesinden karşılanan "implant", "gözlük" ve "işitme cihazı" yardımlarını revize etti.

İMPLANT
Buna göre son zamla birlikte 8 olan implant hakkı 12'ye yükselirken, implant başına 500 lira olan bütçe 1000 liraya çıktı. Muayene bedeliyle birlikte bir kişi için Meclis'in bütçesinden 36 bin liraya kadar ödeme yapılacak.

GÖZLÜK
Meclis bütçesinden aslında çok sayıda başlıkta yardım sağlanıyor. Buna gözlük de dahil. Başkanlık Divanı, gözlük yardımında çerçeve başına artık 250 lira değil 350 lira verecek. Cam yardımı da 15 liradan 200 liraya yükseldi. İşitme cihazı yardımı da bin 500 liradan 2 bin 500 liraya çıktı.

tbmm
implant
meclis sağlık harcaması
Yorum (2)
dr.mikro
Çifte standart sanki milletvekilleri dar gelirli. Vatandaşa normal şartlarda zaten implant hakkı yok. Gözlük çerçevesi ise 3 yılda bir 35 TL. ödeniyor. Bir meclis düşününki vatandaşına ayrı vekiline ayrı düzenleme çıkaracak,adaletten eşitlikten bahsedecek...
33
Cevapla
Luna Aksoy
Sayın vekillerimiz implant sayı haklarını artırmak yerine hem kendileri hem de toplum için diş sağlığını koruyucu-implant önleyici çalışmalar başlatsalar daha güzel olmaz mıydı? Bizden hatırlatması....
14
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir