Medimagazin logo

Evde bakım hizmeti alan vatandaşların diş tedavisi de yapılıyor

Antalya'da sosyoekonomik yönden yoksun yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşların evde bakım hizmetlerine diş tedavisi de eklendi.
Evde bakım hizmeti alan vatandaşların diş tedavisi de yapılıyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen çalışma kapsamında 2 bine yakın kişiye evde bakım ve sağlık hizmeti veriliyor.

Muayene edilen hastaların tıbbi tedavileri ve sosyal bakımları yapılıyor. Çalışma kapsamında ayrıca sertifikalı bakım elemanları tarafından yaşlı ve engellilerin kişisel bakımları, yemek, ev temizlikleri ve alışverişleri yapılıyor, faturaları ödeniyor, hastane işlemleri, tedavilerinin periyodik takibi gerçekleştiriliyor. Hasta, engelli ve yaşlı vatandaşlara evlerinde diş hekimliği hizmeti de veriliyor. Bu kapsamda doktor tarafından genel muayenesi yapılan hastanın diş doktoru tarafından diş sağlığı kontrolü yapılıyor. Diş taşı temizliği, dolgu gibi tedaviler evde yapılırken, daha komplike işlemlerde hasta sağlık kuruluşlarına ulaştırılıyor.

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, yakın zamanda temin edilecek taşınabilir diş üniteleri ile evde yatalak durumdaki engelli ve yaşlı hastaların diş çekimi, protez gibi uygulamalarının evde yapılabileceğini kaydetti.

Öte yandan evde diş hekimliği hizmeti kapsamında 3 haftada 130 vatandaş evlerinde muayene edildi.

evde
bakım
hizmeti
alan
vatandaşların
diş
tedavisi
de
yapılıyor
Yorum (1)
can
dolgu mu? Nereyi ve nasıl dolduruyolar merak ettim doğrusu
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir