Medimagazin logo

Diş hekimine gitti, 7 aydır yoğun bakımda

Diş tedavisi sırasında bilincini kaybeden 16 yaşındaki F.K. 7 aydan beri yoğun bakımda uyutuluyor. Ailesi, oğullarının tedavisi için konuyla ilgili doktorlardan bir umut ışığı bekliyor
Kaynak: SABAH - Nazif KARAMAN
Diş hekimine gitti, 7 aydır yoğun bakımda
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

FK. henüz 16 yaşında... 6 Eylül 2013 günü diş tedavisi için gittiği özel bir dişçide kanal tedavisi yapıldı. Bir süre sonra dişi uyuşmaya başladı. F. ve ailesi için kâbus dolu günler işte bu uyuşmadan sonra başladı. Dişçiye tekrar gidip uyuşmadan bahsetti. "Geçer kafana takma" diyerek geri gönderdiler. Sonradan ağız kaslarında kontrol dışı hareketler meydana gelmeye başlayan F.K. bu kez ailesi ile Başakşehir Devlet Hastanesi'ne gitti. Doktorlar, "Kanal tedavisinden sonra olmuşsa geçecek" diyerek genci yine evine gönderdiler. Eve geleli henüz bir saat bile olmamıştı ki F. bu kez bayıldı. Babası tarafından aynı hastanenin acil servisine götürülen genç, ambulansla Bakırköy Sadi Konuk Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.

KAYNAĞI BULUNAMIYOR
Buradan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ne götürülen F.K., 7 aydır bu hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavisi görüyor. "Otoimmün Viral Ensef Alit Statüs Epilectucus" teşhisi koyulan F.K., ilaçların etkisi geçtiğinde vücudunda meydana gelen ağır kasılmaların beyine zarar vermemesi için sürekli uyutuluyor. Kasılma nöbetlerinin beyindeki hangi hasardan kaynaklandığı ise bir türlü bulunamıyor. Hastaneye 73 kilo olarak giren F.K. şu an 45 kiloya düşmüş durumda...

 

F.'nin Cerrahpaşa'da en uzun süre yoğun bakımda yatan hasta olduğunu öğrendiklerini belirten baba Erdoğan K., "Oğlumuz için bir umut ışığı arıyoruz. Cerrahpaşa'da görev yapan doktorlarımız oğlumuzla layıkıyla ilgileniyorlar, diyecek sözümüz yok. Ama biz de çaresizlik içindeyiz. Aylardır yoğun bakım kapısında ufak da olsa müjdeli bir haber bekliyoruz. Lütfen bu hastalığın tedavisi konusunda fikri olan doktorlarımız bize yardımcı olsunlar" dedi. Anne İlknur K. da çocuklarının tedavisi konusunda kendilerine yardımcı olabilecek, gerek yurtiçi gerekse yurtdışından doktorlardan ilgi ve alaka beklediklerini söyledi.

diş
hekimine
gitti
7
aydır
yoğun
bakımda
Yorum (3)
dr_ramazan
dün haberle izledim.. çocuk MS hastasıymış muhtemel sebebin anestezik ilaç olduğu düşünülüyor.. Sorun kanal tedavisi değil yani..
0
Cevapla
Mehmet Ayr.
"dt" ramazan allah aşkına hakim olduğun konuya yorum yap.
0
Cevapla
murat demir
DR... Bey üstün tıp bilginizle bizi bi aydınlatsanız diyorum, hele ki dişhehimini suçlarcasına böyle bir haberden sonra size çooookk ihtiyacımız var!
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir