Medimagazin logo

Ürdün, Gazze Şeridi'nde 41 yataklı sahra hastanesi kuracak

Ürdün Gazze Şeridi'nin güneyindeki Han Yunus kentinde 41 yataklı sahra hastanesi kuracağını duyurdu
Kaynak: AA
Ürdün, Gazze Şeridi'nde 41 yataklı sahra hastanesi kuracak
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Ürdün Kraliyet Divanı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Veliaht Prens Hüseyin'in, hastanenin kurulumunu yerinde takip etmek üzere hastanede çalışacak sağlık personeli, tıbbi malzeme ve cihazları taşıyan Ürdün Hava Kuvvetlerine ait askeri uçakla Mısır'daki El-Ariş Havalimanı'na ulaştığı bildirildi.

Sağlık personeli ve hastane yöneticileri dahil toplam 145 personelin faaliyet göstereceği hastanenin 41 yatak kapasitesine sahip olacağı belirtildi.

Hastanenin acil servis, dahiliye, yoğun bakım, kadın hastalıkları ve doğum birimlerinin yanı sıra acil cerrahi operasyonların yapılacağı iki ameliyathane ve 41 kuvöz ile hizmet vereceği kaydedildi.

Ürdün'ün Gazze Şeridi'nde 2009 yılında kurulan bir sahra hastanesi daha bulunuyor. Ürdün ordusuna bağlı hastanede günlük yaklaşık 1200 hastaya ücretsiz hizmet veriliyor.

Ürdün ordusu, 15 Kasım'da Gazze'deki Ürdün Sahra Hastanesi'nde çalışan 7 personelinin, İsrail bombardımanında yaralanan Filistinlilere müdahale ettiği sırada hedef alındığını duyurmuştu.

urdun
gazze seridi
sahra hastanesi
Yorum (1)
ocak
@cantez dünyanın hiç bir yerinde örnek abd, almanya vb bir hastaneye 40 tane pediatri /başka dal asistan kadrosu açılmaz. amac her köye bir pediatri uzmanı. sovyet dönemi tıp 4.yıldan sonra pediatriye geçilir 4 yıl pediatri toplam 8 yılda pediatri uzmanı olunurdu. amaç ülkede aşı / çocuk sağlığı
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir