Medimagazin logo

Ramallah'tan Gazze'ye 8 TIR tıbbi yardım

İsrail'in düzenlediği hava saldırıları nedeniyle Ramallah yönetimi Gazze'ye 8 TIR tıbi yardım malzemesi gönderdi
Ramallah'tan Gazze'ye 8 TIR tıbbi yardım
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

RAMALLAH  - İsrail'in düzenlediği hava saldırıları nedeniyle Ramallah yönetiminin Gazze'ye 8 TIR tıbbi yardım malzemesi gönderdiği bildirildi.

Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, bakanlığın tıbbi malzeme ve ilaçtan oluşan 13 TIR'dan 8'ini Gazze'ye gönderdiği belirtildi.

Filistin Başbakanı Rami el-Hamdallah ve Sağlık Bakanı Cevad Avvad'ın talimatıyla hazırlanan TIR'ların içinde kronik hastalıkların tedavisinde kullanılan ilaçların yanı sıra kan torbaları ve laboratuar malzemelerinin bulunduğu ifade edildi.

Sağlık Bakanlığı Depolama Birimi Müdür Yardımcısı Salih Sevabite, depolardaki ekiplerin 2 gün boyunca yoğun bir şekilde çalıştığını, Ramallah ve Nablus'taki depolardan 8 TIR'ın Gazze'ye gönderildiğini kaydetti.

Sevabite, diğer 5 TIR'ın cuma sabahı yola çıkacağını dile getirdi.

Batı Şeria'da 12 Haziran'da kaybolan 3 Yahudi yerleşimcinin 18 gün sonra ölü bulunmasının ardından Filistinli genç Muhammed Ebu Hudayr, 2 Temmuz'da Yahudi yerleşimciler tarafından kaçırılmış ve diri diri yakılarak öldürülmüştü. Olayların tırmanmasıyla İsrail, Pazartesi günü Gazze'ye yönelik "Koruyucu Hat" adı altında operasyon başlattığını duyurmuştu.

Son saldırılarla 4 günden bu yana ölenlerin sayısının 81'e yükseldiği, 537 kişinin yaralandığı ifade edilmişti.

ramallah'tan
gazze'ye
8
tir
tıbbi
yardım
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir