Medimagazin logo

Paris'te hastane çalışanlarına teklif: 2 bin euroya tatilinizi erteleyin

Fransa’nın başkenti Paris’te hastaneler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayılarının artması nedeniyle çalışanlarına Noel izinlerini para karşılığı ertelemelerini teklif ediyor.
Kaynak: AA - Alaattin Doğru
Paris'te hastane çalışanlarına teklif: 2 bin euroya tatilinizi erteleyin
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Paris Hastaneleri Toplum Yardımı Genel Direktörü Martin Hirsch, katıldığı bir televizyon programında, Kovid-19 vaka sayılarının artması nedeniyle ülkenin birçok bölgesinde hastanelerin acil eylem planını uygulamaya koyduklarını belirtti.

Hirsch, diğer yandan hastane çalışanlarının tatil ihtiyacının farkında olduklarını ancak hemşire ve bakıcı personele 10 günlük Noel izinlerini 2 bin avro karşılığında ertelemelerini teklif ettiklerini söyleyerek tatil izinlerini zamanında kullanmak isteyen personel için gerekli ayarlamaları yapacaklarını kaydetti.

Risk grubundaki çocuklara yarından itibaren Kovid-19 aşısı yapılacak

Diğer yandan Fransa'da 5-11 yaş grubundaki çocuklardan risk grubunda olanlara Kovid-19 aşısı yarından itibaren uygulanmaya başlanacak.

Hükümet, Sağlık Yüksek Kurulunun onayının ardından hastalığı ağır geçirme riski taşıyan 5-11 yaşlarında yaklaşık 360 bin çocuk için aşı merkezlerinde yarından itibaren randevu açtı.

Bir sonraki aşamada sağlık açısında risk taşımayan çocuklar için Kovid-19 aşısı gönüllülük esaslı yapılacak.

fransa
hastane çalışanları
noel izinleri
para karşılığı erteleme
Yorum (3)
Uzm
Bizdeki gibi izine çıkmak, istifa ve emeklilik yasaktır deyin olsun bitsin. Bu avrupalılar hakkaten işi bilmiyorlar.
82
Cevapla
emin Kasım
Bütün bir hekim camiası yarın bir eyleme gidiyor sizler sayfanızda doğru dürüst bir haber bile vermiyorsunuz. Medi magazin medi televole midir? Bu yaptığınız haberciliğe sığmıyor. Kayseri Tabip odasının açıklamasını yayınlıyor onlarca şehirin tabip odasının desteklediği eylem ve açıklamalara yer vermiyorsunuz. İlka haberinizde ''Paris te hastane çalışanlarına teklif''. Sizede uğurlar olsun, sizinde tarafsız bir gündemi sunacağınız günler gelecektir.
17
Cevapla
Ali ayhan
Bizdeki gibi ileri demokrasiye geçseler boşa masraf etmeyecekler. Paris’teki hekimler gelin ülkemize görün ileri demokrasiyi( bu arada bizimkiler yabancı hekim getireceklerdi sadece Afgan geldi sanırım bizimkiler gidiyor Avrupa’ya; bu da mı gol olmadı;)
15
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir