Medimagazin logo

Paris’te bir Dang Humması vakası sonrası sivrisineklere ilaçlama operasyonu yapıldı

Fransa’nın başkenti Paris’in bir bölgesinde dün Dang Humması ve Zika virüsü taşıyan kaplan sivrisineklere karşı ilaçlama operasyonu yapıldı. İlçe Belediye Başkanı Jerome Coumet, bir kişinin seyahat sonrasında Dang Humması taşıdığı tespit edilmesi üzerine ilaçlama yapıldığını açıkladı
Kaynak: DHA
Paris’te bir Dang Humması vakası sonrası sivrisineklere ilaçlama operasyonu yapıldı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Paris Belediye Başkan Yardımcısı Anne Souyris’in dün erken saatlerde bizzat katıldığı büyük çaptaki ilaçlama operasyonunun Paris’te bir ilk olduğu belirtildi. Souyris, Paris’in 20 bölgesinden bir tanesi olan 13’üncü bölgede yapılan ilaçlama için özellikle Dang Humması taşıyan kaplan sivrisineklerini hedeflediklerini ifade etti.

13’üncü bölgeden sorumlu İlçe Belediye Başkanı Jerome Coumet, bazı yerlerde ikinci bir ilaçlama yapıldığını belirterek “Bu operasyon, 13'üncü bölgede yurt dışı gezisinden dönüşte kanıtlanmış bir dang humması vakasının ardından önlem olarak Bölgesel Sağlık Kurumu tarafından başlatıldı” dedi.

Kaplan cinsi sivrisinekler tarafından taşınan ve bulaştırılan Dang Humması, aynı zamanda kemiklerde şiddetli ağrıya sebep olduğu için ‘kırık kemik humması’ olarak da bilinir. Dang Humması ve Zika virüsü, hamilelik sırasında anneye bulaşması halinde bebeğe ciddi zarar vermektedir.

sivrisinek
ilaclama
paris
dang hummasi
kaplan sivrisinegi
zika virusu
Yorum (1)
Yaşar Bülent
i̇stanbul'da da ilaçlamaya rağmen çok yayıldılar .artık eski sivrisinekleri neredeyse hiç görmüyorum.dominant tür oldular .i̇stanbul birçok yabancının kontrolsuz girip çıktığı bir şehir.yakında bizde de dang,sarı humma görürsek şaşırmayalım
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir