Medimagazin logo

JAMA’ya yeni baş editör

Boston Üniversitesi Tıp Fakültesinde Pediatri Bölüm Başkan Yardımcısı ve Dekan Yardımcısı olarak görev yapan Dr. Howard C. Bauchner, JAMA’nın yeni Baş Editör’ü oldu
Kaynak: Doç. Dr. Çağatay BARUT
JAMA’ya yeni baş editör
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Dr. Howard C. Bauchner’in, 127 yıldır yayınlanmakta olan “Journal of the American Medical Association”ın 16. Baş Editörü olacağı açıklandı.

Amerikan Tıp Birliği (AMA) Başkan Yardımcısı Dr. Michael D. Maves yaptığı açıklamada, Dr. Bauchner’in halen “Archives of Disease in Childhood of the Royal College of Paediatrics”te görev yaptığını, 2003 yılından bu yana da bu görevini sürdürdüğünü bildirdi.

Dr. Bauchner’in, Boston Üniversitesi Tıp Fakültesinde pediatri ve toplum sağlığı profesörü olarak çalıştığı, aynı zamanda Pediatri Bölüm Başkan Yardımcısı ve Dekan Yardımcısı olarak görev yaptığı belirtildi. Dr. Bauchner’in British “Medical Journal” ve “Journal Watch” dergileri de dâhil olmak üzere birkaç derginin yayın kurulunda yer aldığı, 125’ten fazla yayınlanmış makalesi olduğu, bunların büyük bölümünün klinik denemeler, kalite yükseltilmesi ile ilgili olduğu ifade edildi.

Dr. Maves, Dr. Bauchner’in dünya çapında bir dergi olan JAMA’nın yeni editörü olmasından büyük memnuniyet duyduklarını ve yeni editörün liderliğinde derginin büyüyüp gelişmeye devam edeceğinden emin olduklarını söyledi.

Dr. Bauchner’in JAMA’ya ek olarak 9 JAMA arşiv dergisinden de sorumlu olacağı belirtildi. Dr. Bauchner’in 11 yıl boyunca derginin editörlüğünü sürdürmüş olan Dr. Catharine D. DeAngelis’in yerini aldığı açıklandı.

Kaynak: www.medicalnewstoday.com

 

jama’ya
yeni
baş
editör
Yorum (1)
gariban
İyide bize ne bundan. Hergün dünyanın bir yerlerinde birileri gider yerine başkaları atanır. JAMA nın başına bizden biri gerlse tamamda, bu ne anlamadım.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir