Medimagazin logo

İsrail Gazze'de hastane vurdu: 500'den fazla kişi öldü!

İsrail'in Gazze'deki El-Ehli Baptist Hastanesini bombalaması sonucu 500 kişinin öldüğü bildirildi
İsrail Gazze'de hastane vurdu: 500'den fazla kişi öldü!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, konuyla ilgili AA muhabirine açıklamada bulundu.

Kudra, İsrail'in Gazze'deki El-Ehli Baptist Hastanesini bombalaması sonucu ölü sayısının 500'e yükseldiğini söyledi.

Filistin Sağlık Bakanlığı konuyla ilgili daha önce yaptığı açıklamada, saldırıda en az 200 kişinin öldüğü kaydedilmişti.

Filistin'de, İsrail'in el-Ehli Baptist Hastanesine saldırısı nedeniyle 3 gün yas ilan edildi

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki el-Ehli Baptist Hastanesine düzenlediği saldırıdan dolayı 3 gün yas ilan etti.

Filistin haber ajansı WAFA'da Abbas'ın açıklamasına yer verildi.

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki el-Ehli Baptist Hastanesine düzenlediği saldırı nedeniyle 3 gün yas ilan ettiği belirtildi.

Filistin Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada da İsrail savaş uçaklarının Gazze'deki El-Ehli Baptist Hastanesini hedef almasını "savaş suçu" olduğunu belirtti.

Bakanlığın Facebook hesabından, İsrail'in El-Ehli Baptist Hastanesini hedef almasına ilişkin yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada, İsrail savaş uçaklarının Gazze'deki El-Ehli Baptist Hastanesini hedef almak suretiyle "savaş suçu" işlediği ve bunun aynı zamanda insanlığa karşı işlenmiş bir suç olduğu kaydedildi.

İsrail Ordu Sözcüsünden açıklama

İsrail Ordu Sözcüsü Daniel Hagari, abluka altındaki Gazze Şeridi'nde 500 kişinin hayatını kaybettiği açıklanan saldırı hakkında, "ellerinde tüm detaylar olmadığını ve konuyu incelediklerini" söyledi.

Hagari, düzenlediği basın toplantısında, "Buraya gelmeden önce Gazze birimiyle olay hakkında görüştüm. Elimizde tüm detaylar yok. Olaya dair detaylara bakıp ne olduğunu öğrenecek ve kamuoyunu bilgilendireceğiz." dedi.

Ordu Sözcüsü, Gazze'ye birçok hava saldırısı düzenlendiğini belirterek "Hamas tarafından başarısız roket atma girişimleri ve yalan haber dolaşıma sokma çabaları olduğunu" savundu.

Öte yandan, İsrail ordusu, Gazze'deki el-Ehli Baptist Hastanesinde "gerçekleşen patlamaya teröristlerin (İslami Cihad) attığı roketlerin sebep olduğunu" iddia etti.

Netanyahu, hastane saldırısından Filistinli grupların sorumlu olduğunu iddia etti

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, abluka altındaki Gazze Şeridi'ndeki El-Ehli Baptist Hastanesini bombalanmasından Filistinli grupların sorumlu olduğunu öne sürdü.

Netanyahu, X sosyal medya platformundan İsrail ordusunun Gazze'deki hastanenin bombalanmasına ilişkin iddialara yer verdi.

İsrail Başbakanı, "saldırının arkasında İsrail ordusunun değil, Gazze'deki Filistinli grupların olduğunu" ileri sürdü.

Biden, hayatını kaybedenler için başsağlığında bulundu 

İsrail sonrası yapacağı Ürdün ziyaretini erteleyen Biden, Gazze'deki hastane saldırısında hayatını kaybedenler için başsağlığında bulundu, yaralılara acil şifalar diledi.  

 

gazze
hastane
Yorum (5)
Tuğrul Güzeldir
bunların insanlıktan hiç nasibi yok. hastane bombalamak nedir yaa!.. i̇srail'in 75 yıldır yaptığı ahlaksızca zulümden hiç bahsetmiyorum... başka yerden gel, oranın halkını zorla çıkar, sonra onlara her türlü eziyeti yap ve birde onlara terörist de... bu ancak siyonistlerden beklenir zaten
10
Cevapla
Zeki Özlük@
yorumu necip fazılın şiiri ile yapmak istiyorum. yıkılasın israil enkazını göreyim sana ülke diyenin yüzüne tüküreyim
11
Cevapla
Mirzabey
zalimler için yaşasın cehennem...
14
Cevapla
Devrimci Derviş
her birisi ayrı bir birey olan israil askerlerini , karşılarında sanki hamam böceği varmış gibi saldırmalarını sağlayarak, insanlıktan çıkarmayı başaran israil genelkurmayının bu muhteşem performansının sırrını da araştırmak gerek.
8
Cevapla
Murat Kuş
bu gün ortaya çıktı ki hastane virulmamış. hastane önündeki otopark vurulmuş. 500 ölü yokmuş çok şükür.
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir