Medimagazin logo

Hemşirelerden ispat istendi

İngiliz hemşireye Avustralya da çalışabilmesi için İngilizce testine girmesi söylendi
Hemşirelerden ispat istendi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İngiliz hemşireye Avustralya da çalışabilmesi için İngilizce testine girmesi söylendi

Avustralya’ya göç eden ve hemşirelik görevi için bulunduğu iş başvurusunda İngiliz kadına, başvurusunun dikkate alınması için İngilizce testinden geçmesi zorunlu olduğu söylendi.

İngilizce testinden geçmesi gerektiği söylenen hemşire Julie Dutton, kendisine bunu söyleyen yetkililere cevabı “ Siz benle şaka mı ediyorsunuz. Ben İngiltere’de doğup büyüdüm, orada eğitim aldım, akıcı İngilizce konuşuyorum ” oldu.

Ancak Avustralya’daki yetkililer bunun doğru olduğunu İngilizce bildiğini kanıtlayan belge getirmediği sürece iş başvurusunun dikkate alınmayacağını söylediler.

İngiliz hemşireye bu sürprizi yaşatan, Avustralya’nın yerel işçileri korumak amacıyla ülkeye kabul edilecek göçmen sayısının yüzde 14 oranında düşürülmesi için aldığı tedbirler paketi.. Paket içinde Avustralya’ya göç eden her işçinin İngilizce testinden geçmesi zorunluluğu kararı da yer alıyor.

Böylece bu karar, geçen yıl eşiyle birlikte, İngiltere’den Avustralya’ya geçen yıl göç eden Dutton, üç hafta önce iş başvurusunda bulunmak için Yeni Güney Wales eyaletinde hemşirelik diplomasının denkliğini istemesi sırasında şok yaşamasına neden oldu.

HABERTURK.COM EKONOMİ SERVİSİ

hemşirelerden
ispat
istendi
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir