Medimagazin logo

Helal aşı yolda

Malezya ve Suudi Arabistan, başta hacı adayları için zorunlu olan menenjit dahil olmak üzere hepatit ve meningokok için “helal aşı” üretecek.
Kaynak: HÜRRİYET
Helal aşı yolda
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Suadi Gazette’nin haberine göre, Malezya Helal Endüstri Geliştirme Kurumu (HDC) Başkanı Datuk Seri Cemil Bidin, önümüzdeki üç yıl içinde şeriat kurallarına uygun menenjit, hepatit ve meningokok aşıları geliştermek üzere çalışmalara başladıklarını açıkladı.


Başta Suudi Arabistan’a gidecek hacı adayları için zorunlu olan menenjit aşısı olmak üzere, hepatit ve meningokok aşılarının halen domuzlar üzerinde üretildiğini belirten Cemil, yeni aşıların üretiminde sadece helal üretim araçlarının kullanılacağını duyurdu.

helal
aşı
yolda
Yorum (2)
Adnan Serpen
Uzun yıllar Manisa Tavuk Hastalıkları Araştırma ve Aşı Üretim Enstitüsü Müdürlüğünde görev yaptım.Haberi okuyunca hayretler içinde kaldım. Aşının helalı, haramı olmaz,aşı insan olsun hayvan olsun her iki canlının sağlığının korunması için uygulanan biyolojik bir maddedir.Yani canlının hayatını kurtaracak bir aşı birileri tarafından olduğuna haram kararı verdi ise ve onların helal kavramına göre üretilmesi mümkün değil ise kullanılmayıp canlı ölecek mi ?,çok saçma. Peygamber efendimiz Hz.Muhammed bile Allah'ın Kur'an'da ki haram ve helal ile ilgili emirlerine yorum getirmeyip,hata yaparım diyerek yorum yapmaktan kaçınıp aynen kabul ederken günümüzde Kur'an'da Allah'ın belirttiği haram ve helal kavramları iyice çarpıtılarak insan yaşamını zorlaştıracak şekilde kararların alınıp uygulamaya konulmaya çalışılmasını iyice çığırından çıktığını düşünüyorum.Aşı'da helal haram olmaz ,çok saçma bir yaklaşım.
0
Cevapla
Mustafa Demirçak
Gerici zihniyet, hala bizde de yok mu bayan personel isterim, bay personel isterim diyen gericiler al birini vur ötekine bir fark yok. O zaman gelmeyeceksin acile bayan erkek ayrımı yapacaksan. Haber diye veriyorsunuz sunlari
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir