Medimagazin logo

Hastasından 33 milyon dolar miras kaldı

Ahde vefa gösteren ve 60.4 milyon TL’lik mirasla ödüllendirilen Filipinli hemşire New York’ta ortaya çıktı
Kaynak: GAZETE HABERTÜRK
Hastasından 33 milyon dolar miras kaldı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

24 Mayıs’ta 104 yaşında hayatını kaybeden Amerikalı bakır madeni zengini Huguette Clark geride 400 milyon dolarlık (720 milyon TL) bir servet bıraktı. Clark’ın bu devasa servetinden 33.6 milyon dolarlık (60.4 milyon TL) pay alan hemşiresi Hadassah Peri dün ilk kez görüntülendi...


Dünya, Filipinler’den ABD’ye 1972 yılında göç eden 61 yaşındaki hemşire Hadassah Peri’yi konuşuyor. Kendisine kimi zaman 5 milyon doları (9 milyon TL) bulan ikramiyeler veren ve 24 Mayıs’ta hayatını kaybeden bakır madeni zengini Huguette Clark’ın hemşiresi Peri, Clark’ın kendisine bıraktığı mirasla Amerika’nın gündeminden düşmüyor. Bakıcılığını yaptığı Clark sayesinde 204 bin dolarlık (367 bin TL) Bentley otomobil ve birbirinden değerli beş tane ev sahibi olan, 33.6 milyon dolarlık (60.4 milyon TL) mirasın sahibi hemşire Peri, dün ilk defa New York’ta basın tarafından görüntülendi.

‘BEN ARKADAŞIYDIM’

Lüks içinde yaşayan hemşiresine yılda 131 bin dolar (236 bin TL) maaş ödeyen Clark’ın, Peri’nin çocuklarına da yurtta kalmamaları için üniversiteye gittikleri süre boyunca New York’un zenginlerinin yaşadığı Yukarı Doğu Yakası’nda birer daire tuttuğu öğrenildi. Clark’ın ölümünden sonra yaptığı açıklamada Peri, duygularını “Ben onun yalnızca hemşiresi değildim, çok yakın bir arkadaşıydım. Onunla çok güzel anılar paylaştım ve onu çok seviyordum” sözleriyle ifade etti. Peri, ayrıca, Clark’ın sağlığı ne durumda olursa olsun, her gece onu mutlaka arayarak tatlı rüyalar dilediğini paylaştı.

80 YIL FOTOĞRAF ÇEKİLMEDİ

Huguette Clark, 1906 yılında Fransa’nın başkenti Paris’te bakır madenleri sahibi Senatör William Andrews Clark’ın en küçük çocuğu olarak dünyaya geldi. Annesi, ABD’nin en zengin 2’nci adamı olan Senatör Clark’ın gizlice evlendiği ve kendinden 39 yaş küçük olan 2’nci eşiydi. Clark, hayatını gözlerden uzak yaşamayı seçti. 80 yıldan fazla bir süre fotoğrafı çekilmedi. Hayatının son 70 yılında New York’un 5’inci Cadde’sindeki 42 odalı evini terk etmedi. 1928 yılında babası için çalışan hukuk öğrencisi William Gower ile evlenen Clark, iki yıl geçmeden boşandı. Çiftin çocuğu olmadı. Babası Senatör Clark öldüğü zaman, Clark’a, 3.6 milyar dolar (6.9 milyar TL) miras kaldı. Altı ay önce hayatını yitiren Clark, New York kentindeki Woodlawn Mezarlığı’ndaki aile mozolesine gömüldü. Sadece cenaze evi çalışanlarının katıldığı cenazeye, Clark’ın isteği üzerine aile üyelerinin katılımına izin verilmedi. Clark ayrıca 14 milyon dolar (25 milyon TL) vaftiz kızına, birer milyon dolar da (1.8 milyon TL) avukatına ve muhasebecisine miras bıraktı. Clark’ın akrabaları mirastan mahrum kaldı. Geri kalan miktarın tamamı hayır kurumlarına bağışlandı.
 

hastasından
33
milyon
dolar
miras
kaldı
Yorum (1)
Bedrettin alyamaç
Benimde bir hastam vardı 10 yıl takip ettim ondan bana son nefesinde inşallah cennet yüzü görürsün dedi mutluluğumu tarif edemem inşallah Mevlam bu duayı kabul ederde ateşte yanmayız.........
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir