Medimagazin logo

H1N1 taşıyan hasta iyileşti

İtalya'da A grubu H1N1 virüsü bulaştığı kesinleşen bir kişinin tamamen iyileştiği, yakınlarının ise takibe alındığıbildirildi.
H1N1 taşıyan hasta iyileşti
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ROMA (A.A)-İtalya'da A grubu H1N1 virüsü bulaştığı kesinleşen bir kişinin tamamen iyileştiği, yakınlarının ise takibe alındığıbildirildi.


Toscana bölgesindeki Massa kentinde yaşayan İtalyanın, 23 Nisanda Meksikatatilinden döndükten sonra Massa hastanesine yatırıldığı belirtildi. 50 yaşındakihastanın tamamen iyileştiğini açıklayan yetkililer, bu kişinin yakınlarını yakın takibe aldıklarını söyledi.


Massa Yerel Sağlık Müdürü Antonio Delvino, yaptığı açıklamada, "Hastatamamen iyileşti. Gribin herhangi bir belirtisi kalmadı. Kendisi için hiçbir risksöz konusu değil. Hastayla yakın temasta olan kişiler ve akrabalarıyla ilgili gerekli takibat da yapılıyor" diye konuştu. Öte yandan İsrail'deki kesinleşmiş vaka sayısı da üçe çıktı. Meksika seyahatinden döndükten sonra hastalık şüphesiyle Tel Aviv'deki İhilov hastanesine başvuran çiftten, kocanın (34) testleri pozitif çıktı.Çiftin karantina altında tutulduğu ve sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. İsrail'de hastalıkları kesinleşen diğer iki kişi, tedaviden sonra taburcu edilmişti.

h1n1
taşıyan
hasta
iyileşti
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir