Medimagazin logo

Grip salgınına yüzde 99.9 çözüm iddiası

ABD'de hava yoluyla bulaşan salgın hastalıklar için bir ağız spreyi üretildi. Spreyin hava yoluyla bulaşan mikroplara karşı yüzde 99.9 oranında etkili olduğu iddia ediliyor.
Kaynak: NTVMSNBC
Grip salgınına yüzde 99.9 çözüm iddiası
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ABD'de satışa çıkan Halo Oral Antiseptic adlı ağız spreyinin hava yoluyla bulaşan mikropları yüzde 99.9 oranında yok ettiği ortaya çıktı. Sprey, 6 saat süreyle mikroplardan korunmayı sağlıyor.

Üretici firmanın iddiasına göre; özellikle grip salgınlarının yoğunlaştığı sonbahar ve kış mevsiminde spreyin günde 3 kere kullanılması yeterli oluyor.

Ohio'daki University Hospitals Case Medical Center'da görev yapan Dr. Frank Esper, "Halo, hava yoluyla bulaşan mikropların neden olduğu grip gibi hastalıklara karşı koruma sağlıyor. İlaç, kronik akciğer hastalıkları gibi ciddi solunum yolu rahatsızlıklarında da hastaları rahatlatıyor" dedi.

Ağız spreyi ile ilgili yapılan çalışmanın sonuçları, dün San Francisco'da gerçekleşen tıp konferansında açıklandı.

Ohio'daki sağlık merkezinde görevli doktorlardan Mahmoud Ghannoum ise "Hava yoluyla bulaşan hastalık ve mikroplardan korunmak mümkün değil. Özellikle de kalabalık yerlerde ve seyahat ederken... Bu ürün, bağışıklık sistemini destekliyor ve mikroplardan koruyor" dedi.

Halo Oral Antiseptic, ABD'de satışa çıktı.

grip
salgınına
yüzde
99.9
çözüm
iddiası
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir