Medimagazin logo

Google hafızayı köreltiyor

Unutkanlığın temel nedenleri; stres, zihinsel yorgunluk, depresyon gibi faktörler yanına, arama motoru Google da eklendi.
Google hafızayı köreltiyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Harvard Üniversitesi'nde yapılan yeni bir araştırmada Goggle'nin unutkanlığa neden olduğu belirlendi.

Psikologlar Daniel Wegner ve Adrian Ward araştırma yapmak veya rapor yazmak için insanların saatlerce vakit ayırmak yerine kolaya kaçarak bilgileri Google'den elde ettiğine dikkat çekti. Psikologlar, enerji harcamayan beynin tembelliğe alıştığını ve bu durumdaki insanlarında yakın tarihte neler olduğunu bile hatırlamakta zorluk çektiğini kaydetti.

google
hafızayı
köreltiyor
Yorum (1)
Dr.Tan
Harvard!lı Psikolog dostlara kısmen katılmı yorum.Non-stop saatlerce bilişsel performans mümkün değil ... Araştırma yapmak veya rapor yazmak gibi zihinsel eylemsellikte **Google* arama motorları ile nesnel iletişimler hem motivasyon hem de informatif erişim sağ- lamaktadır. İntellektüel arayışlar,bu tür iletişimlerle uyarilma ve yönlenme şansına sahiptirler. dijital enstrumanlar doğru ve ölçüsünde--- amaçlı olarak kullanıldığı zaman ** İşlemci Bellek ve Depocu Bellek** işlevleri açısından bir sakınca taşımıyor kanısındayım .... Saygılarımla ....
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir