Medimagazin logo

Fransız kadın doğumcu bakan hakkında hastalarına cinsel istismar soruşturması

Fransa'da Kalkınma, Frankofoni ve Uluslararası Ortaklıklardan Sorumlu Devlet Bakanı Chrysoula Zacharopoulou hakkında iki hemcinsi tarafından tecavüzle suçlanmasının ardından soruşturma açıldı
Kaynak: tr.euronews.com
Fransız kadın doğumcu bakan hakkında hastalarına cinsel istismar soruşturması
Chrysoula Zacharopoulou
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Fransız haber dergisi Marianne'de yer alan habere göre, Paris Cumhuriyet Savcılığı'na Frankofoni ve Uluslararası Ortaklıklardan Sorumlu Devlet Bakanı Chrysoula Zacharopoulou hakkında iki kadın şikayette bulundu.

Daha önce Jinekolog olarak görev yapan Bakan Zacharopoulou hakkındaki ilk şikayet başvurusu 25 Mayıs, ikincisi ise 16 Haziran'da yapıldı. Savcılık ilk başvurudan iki gün sonra şikayetle ilgili soruşturma başlattı. 

Şikayetçilerin jinekolog olarak görev yapan Bakan Zacharopoulou'yu tedavi sırasında tıbbi amacı aşan cinsel müdahalede bulunmakla suçladıkları ifade edildi. 

İçişleri Bakanı Gerald Darmanin ile Bakan Damien Abad hakkında ayrı ayrı tecavüz suçlamaları gündeme gelmiş ve her ikisi de bu suçlamaları reddetmişti.

Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, her iki bakanın da henüz mahkum edilmediği için suçsuz sayılmaları gerektiğini belirterek masumiyet karinesine dikkat çekiyor.


 

 


 

fransa
jinekolog
chrysoula zacharopoulou
cinsel istismar
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir