Medimagazin logo

Facebook sürgünü

112'de çalışan Nizamettin Ceylan, Denizli Devlet Hastanesi'ndeki usulsüz ihaleleri deşifre etti. Karşılığı ise Şırnak'a sürgündü
Kaynak: TAKVİM
Facebook sürgünü
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Denizli'nin Kale ilçesi 112 Acil Servisi'nde görevli olan sağlık memuru Nizamettin Ceylan, sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta "Nizamettin Ceylan Wikiliks" adlı bir sayfa açtı. 20 yıllık memur Ceylan, sayfada Denizli Devlet Hastanesi'ndeki ihaleler ile İl Sağlık Müdürlüğü hakkında özel dosyalar yayınlamaya başladı. Ceylan, Denizli Devlet Hastanesi'ndeki inşaat malzemelerinin alımında da usulsüzlük olduğunu ileri sürdü ve suç duyurusunda bulundu. Bunun üzerine müfettişler devreye girdi ve ihalede usulsüzlük tespit etti. Şok rapor üzerine Denizli Valiliği İl İdare Kurulu Başkanı Ramazan Canural ve doktor Sami Cebelli hakkında dava açıldı.

TAKİPSİZLİK KARARI VERİLDİ
Olayları deşifre eden Ceylan da cezadan kaçamadı. Hakkında kınama cezası verilen Ceylan, Denizli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Şırnak Beyağaç'a sürgün edildi. Cumhuriyet Savcılığı ise Ceylan hakkında takipsizlik kararı verdi. Ceylan şimdi geri dönüş için bekliyor.

VATANDAŞLIK GÖREVİMİ YAPTIM
Ceylan hakkında bir soruşturmada da Denizli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından açıldı. Müdürlük, memur Ceylan'ı 30'da 1 maaş kesme cezasına çarptırdı. Aldığı cezaları haketmediğini söyleyen Ceylan, şöyle konuştu: "Ben sadece vatandaşlık görevimi yaptım. Gerek tayinim, gerekse aldığım cezalar insan haklarına ve anayasaya aykırı."
 

facebook
sürgünü
Yorum (2)
Frankie Bellevan
sağlık memuru arkadaşımızı tebrik ediyorum.helal olsun.onun gibi yürekli arkadaşlarımızın sayısının artması temennisiyle.umarım julian assange gibi içeri tıkmazlar.bence ihaledeki usulsüzlüğü ortaya çıkardığı için arkadaşımıza değil ceza vermek,bu arkadaşımızın 1 maaş ödüllendirilmesi lazım.bakalım ne olacak.
0
Cevapla
ahmet velioğlu
Haber doğru ise helal olsun sağlık memuru arkadaşa. Maalesef götürenler götürüyo..
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir