Medimagazin logo

Dünyanın en yaşlı doktoru: Emekliliği, uzun ömürlülüğün düşmanı olarak görüyorum

Guinness Dünya Rekorları tarafından dünyanın en yaşlı doktoru seçilen kişi 100. yaşını kutladı. Dr. Howard Tucker, "Ben emekliliği uzun ömürlülüğün düşmanı olarak görüyorum. Hayatta kalmak ve çalışmak eğlencelidir, keyifli bir iştir. Her gün yeni bir şey öğreniyorum" dedi
Kaynak: CNN Türk
Dünyanın en yaşlı doktoru: Emekliliği, uzun ömürlülüğün düşmanı olarak görüyorum
Dr. Howard Tucker
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Yakın zamanda hasta görmeyi bırakan Tucker; Cleveland'daki St. Vincent Charity Tıp Merkezi'nde, tıp asistanlarına ders vermeye devam ediyor.

CNN Türk'te yer alan habere göre; 75 yıldır tıp alanında çalışan nörolog Dr. Howard Tucker, 10 Temmuz'da 100. doğum gününü kutladı. Tucker uzun yaşamını kısmen kariyerine olan tutkusuna bağladı.

Tucker, "Ben emekliliği uzun ömürlülüğün düşmanı olarak görüyorum. Hayatta kalmak ve çalışmak eğlencelidir, keyifli bir iştir. Her gün yeni bir şey öğreniyorum" dedi.

Dr. Howard Tucker, herkesin altın yıllarında çalışmaya devam edemeyeceğini kabul etmekle birlikte, geleneksel bir emekliliğin kendisini ilgilendirmediğini söyledi. Tucker, "Eğer işten emekli olurlarsa, en azından bir hobi olarak bir şeyler yapmalılar, ister toplu iş ister kendi hobileri olsun, beyin için her gün bir uyarana ihtiyacınız var" ifadelerini kullanarak insanlar tavsiyede bulundu. 

"Sonsuza kadar yaşayacağımı düşünüyorum"

Hayatı boyunca hiç sigara içmediğini ve kış aylarında dahi yürüyüşe çıktığını söyleyen Tucker, "Gerçek olmadığını bilerek sonsuza kadar yaşayacağımı düşünüyorum. Ama ben öyle hissediyorum. Ölümü hiç düşünmem. Bir kez ölürsün ama her gün yaşarsın; yaşamaya odaklan" dedi. 

dr howard tucker
doktor
guinness rekorlar kitabi
dunyanin en yasli doktoru
Yorum (1)
hasan
dört ay önce yaş haddinden emekli olacaktım. ancak, üniversitem görevimi uzattığından çok memnun kaldım. bu ağabeyimizin dediği gibi hekimlikte emeklilik yoktur. i̇nsan hergün yeni bir şey öğreniyor. ölmeyi hiçbir zaman düşünmeden ileriye bakıp çalışmak hedefimiz olmalı.
4
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir