Medimagazin logo

Dr. Mehmet Öz’e bir darbe de Oprah'tan!

Bitkisel özlü zayıflama hapı reklamları nedeniyle sıkıntılı günler geçiren Türk asıllı Amerikalı doktor Mehmet Öz bir darbe daha aldı
Kaynak: HABERTÜRK - Kasım Cindemir
Dr. Mehmet Öz’e bir darbe de Oprah'tan!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Dr. Mehmet Öz’ü “Amerika’nın Doktoru” haline getiren kişi olarak bilinen televizyoncu Oprah Winfrey, cerrahın radyo programlarına son verdi.

Öz’ün programı “Radio Minute” 29 Mayıs’tan itibaren yayınlanmayacak. Dr. Öz’ün TV programı “The Dr. Oz Show” ise halen devam ediyor. Ancak, birkaç yıl önce 3.8 milyon kişiye ulaşan programın reytingi yarı yarıya azılmış durumda.

BİLİM ADAMLARI İSTEMEMİŞTİ

Zayıflama hapları reklamları nedeniyle ABD Kongresi’ne ifade vermek zorunda kalan Mehmet Öz, bilim dünyası tarafından da dışlanmaya başlanmış. Geçen hafta bir grup bilim adamı Columbia Üniversitesi’ne bir mektup yollayıp “Bilimsel kanıtlara dayanmayan tavsiyeleri ve önerileri” nedeniyle Dr. Mehmet Öz’ün işine son verilmesini istemişti. Ayrıca, çok sayıda doktorun benzer şekilde düşündüğü bir kamuoyu yoklaması sonucu ortaya çıkmıştı.

mehmet öz
oprah winfrey
radyo programı
abd kongresi
Yorum (1)
Dr erhan
Ben 3 yıldır medimagazine bu durumu anlatan yorumlar yolluyorum ama çok azı yayınlandı. Bilmiyorum , kişilik haklarına saldırı olarak algılandı belki. Evet, gerçekten bir türk doktorun amerikada düştüğü ibretlik durum çok acı. Ben bir Türk olarak şahsen kendi adıma utanıyorum O'nun için. Yani ben anlamıyorum, dünya çapında bir kalp cerrahı olmuşsun sen, acaip buluşlara imza atmışsın, tüm dünyada üne kavuşmuşsun, ne gerek var bunlara tenezzül etmeye? Sanırım en çok yine doktor olan babası kahroluyordur. Canan karatay ' da öz sendromunun Türkiye versiyonu sayılabilir.
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir