Medimagazin logo

Doktorunu öldüren kişiye idam cezası

Şikayetlerini dinlemediği gerekçesiyle doktorunu bıçaklayarak öldüren hasta idama mahkum edildi
Doktorunu öldüren kişiye idam cezası
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ŞANGHAY  - Çin'in doğusundaki Cıciang eyaletinde, ameliyat sonrası şikayetlerini dikkate almadığı gerekçesiyle doktorunu bıçaklayarak öldüren Lien Inçing, idam cezasına çarptıldı.

Şinhua ajansının haberine göre, Taycou kentindeki Orta Halk Mahkemesi'nde görülen davada Lien, "kasten adam öldürme suçundan" idama mahkum edildi.

Lien Inçing, ekim ayında Vınling kentindeki Halk Hastanesi'nde olduğu burun ameliyatının ardından şikayetlerinin artması üzerine hastane yetkililerine durumunu anlatmış ve kendisi ile ilgilenilmediği için diğer hastanelere başvurmuştu.

Durumunda iyileşme kaydedilemeyen Lien, ameliyat olduğu hastaneye giderek doktorunu öldürmüş ve bir sağlık personelini ağır yaralamıştı.

Mahkeme, sanığın suçu işlediği sırada "bilincinin yerinde olduğu" hükmüne vararak, Lien hakkında "kasten adam öldürmek" suçundan idam cezası kararı aldı.

Sağlık personeline karşı uygulanan şiddet eylemlerinin arttığı Çin'de hastanın doktorunu öldürmesi, kamuoyunda geniş yankı bulmuştu. Doktor ve hemşireler başta olmak üzere birçok sağlık çalışanı, olayı protesto etmişti.

doktorunu
öldüren
kişiye
idam
cezası
Yorum (7)
Hekimoğlu
Yanlış yerde yanlış eylem. Türkiye'de yapsaydı, bir de üstüne özür dilenirdi...
0
Cevapla
Frankie Bellevan
çindeki sanık idam edildiğinde; öldürdüğü doktoru dinlememekle suçladığı şikayetlerinden hiçbir eser kalmaz. ne yazık ki şiddete eğilimli bazıları ancak böyle rahatlar,anlayacağı dil yalnız budur.
0
Cevapla
Mal
Görüldüğü gibi dünyanın birçok yerinde sağlık personeline şiddet artmış vaziyette. Aslında İngiltere ve bazı Avrupa ülkelerinde raporlanan şiddet olayı sayısı Türkiye'den fazla. Çünkü Türkiye'de birçok şiddet raporlanmıyor, mağdur sağlık personeli bir ceza gelmeyeceğini bildiği için uğraşmıyor. Ayrıca Avrupa'da çoğu sözlü saldırı, fiziki saldırı pek yok. Türkiye'de fiziki saldırı her geçen gün korkutucu boyutlarda artıyor. Sadece hükümeti suçlamak meseleye gözü kapalı yaklaşmaktır. Olayın çok boyutu vardır. Sağlıkta şiddet 1995'li yıllardan itibaren yavaş yavaş kendini hissettirmiş, günümüze kadar korkunç boyutlara vararak gelmiştir. Eğer hükümet acilen etkili ve sağlam tedbirler almazsa doktor cinayeti haberlerine hazırlıklı olun.
0
Cevapla
postenflamatuar
Bu çinli psikopat artık zebanilerin elinde tedavi olur: Günde 10 defa kaynayan kazanda banyo___:)
0
Cevapla
Erkan Arslan
Üstelik Dr Ersin Arslan önce Allah'a sonra sana güveniyoruz dediği dedesini taburcu eden bir Doktordu.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir