Medimagazin logo

Doktor Esma nükleer tıpta Türk bayrağını ABD’de zirveye dikti

Nükleer tıp uzmanı Doktor Esma Akın, George Washington Üniversitesi’nde Nükleer Tıp Bölümü Başkanlığı’nın yanı sıra ABD Radyoloji Birliği Başkanlığı görevini de yürütürken aynı zamanda Amerikan Nükleer Tıp Heyeti’ne de seçildi
Kaynak: VATAN
Doktor Esma nükleer tıpta Türk bayrağını ABD’de zirveye dikti
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Amerika’nın başkenti Washington’da yaşayan radyoloji ve nükleer tıp uzmanı Doktor Esma Akın, imza attığı başarılarla Türkiye’nin gurur duyduğu isimler arasında bulunuyor. George Washington Üniversite Hastanesi’nde Nükleer Tıp Bölümü Başkanlığı’nın yanı sıra Amerika Radyoloji Birliği Başkanlığı görevini de yürüten Dr. Akın, geçtiğimiz yıl Amerikan Nükleer Tıp Heyeti’ne seçilerek önemli bir başarıya daha imza attı.
 
Türkiye başa baş gidiyor
 
George Washington Hastanesi’nin ilk kadın başkanı olarak da dikkat çeken Dr. Akın’la yaptığımız söyleşide nükleer tıp ve görüntüleme tekniklerinden, kanser teşhisindeki son gelişmelere kadar birçok konuyu ele aldık. Kanser teşhisinde PET Scan adı verilen nükleer taramanın önemine değinen ve bu tarama tekniği hakkında detaylı bilgi veren Dr. Akın, Türkiye’nin kanser teşhis ve tedavisinde Amerika’yla başa baş gittiğini ve hatta bazı alanlarda Amerika’nın ilerisinde olduğunu vurguladı. Bilimsel çalışmalarından fırsat bulduğu zamanlarda Washington’daki Türk-Amerikan derneklerine destek vermeye çalıştığını söyleyen Akın, Amerika’da yaşayan Türk toplumunun sesini duyurmasının önemine de dikkat çekti. Dr. Mehmet Öz ve Nobel Ödüllü bilim insanımız Prof. Aziz Sancar da ABD’deki diğer gurur kaynaklarımız.

nukleer tip
esma akın
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir