Medimagazin logo

Depresyonlu Almanlar ülkeye 22 milyar euroluk yük getirdi

Bunalıma girip işe gitmeyen Almanlar ekonomiye ciddi yük olmaya başladı.Tedavi masrafları ve işteki verimsizlik de bu kambura tuz biber oldu.
Kaynak: TÜRKİYE
Depresyonlu Almanlar ülkeye 22 milyar euroluk yük getirdi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol


Almanya’da depresyon hastalarının ülke ekonomisine yıllık zararı 22 milyar euroya ulaştı. Allianz Sigorta tarafından yaptırılan araştırmada, depresyon sebebiyle işe gidemeyenlerin yıllık masrafının 9 milyar euroyu bulduğu kaydedildi. Depresyondaki bir işçi diğer çalışma arkadaşlarına göre günde en az bir ila iki saat arasında iş kaybı yaşıyor. Depresyon hastalarının tedavi harcamaları, ilaç masrafları ve terapi ücretleri toplandığında kayıp 22 milyar euroyu buluyor. Krefeld Königshof Anadilde Ruh Sağlığı Merkezi bölümü doktorlarından Fatih Keskin, depresyon hastalığının son yıllarda Türkler arasında da arttığına dikkat çekti. Dr. Keskin depresyon hastalığını tetikleyen birçok sebeplerin olduğunu belirterek, “Bunların başında, iş kaybı, geçimsizlik, iş yerinde aşırı baskı ve aile içi problemler geliyor” dedi.

MUTLAKA UZMANA GİDİN
Bu tür sıkıntıları yaşayan vatandaşların mutlaka uzman bir doktora başvurmalarının gerektiğini isteyen Dr. Keskin, “Depresyon ve strese yakalanan hastalar alkol ve uyuşturudan medet umuyor. Gençlerin çoğu kumar ve alkol bağımlısı oluyor. İlk çapta alkol ve sigara yaşadığı sıkıntıyı çözmüş gibi görünse de daha sonraları çıkmaz bir yola sürüklüyor” diye konuştu.

depresyonlu
almanlar
ülkeye
22
milyar
euroluk
yük
getirdi
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir