Medimagazin logo

Biri Türk, diğeri İsrailli iki doktor hakkında suç duyurusu

Kosova'daki Avrupa Birliği Hukuk Düzeni Misyonu (EULEX), Kosova'da organ ticaretiyle ilgili suç duyurusunda bulundu. Organ ticareti suçu işledikleri iddiasıyla Türk doktor Yusuf Erçin Sönmez ve İsrail uyruklu Moşe Harel hakkında tutuklama kararı çıkarıldı.
Kaynak: ZAMAN
Biri Türk, diğeri İsrailli iki doktor hakkında suç duyurusu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

 

Kosova Özel Savcılığının EULEX savcısı, Priştine'de Medicus Kliniği'nde organ nakli yapıldığı iddiaları doğrultusunda organ ticareti suçlamasıyla iki kişiye karşı suç duyurusunda bulunduğunu bildirdi.
 
EULEX'tan yapılan resmi açıklamada, Priştine İl Mahkemesi'nde organ ticareti suçu işlediği iddiasıyla Türk doktor Yusuf Erçin Sönmez ve İsrail uyruklu Moşe Harel'e karşı suç duyurusunun yapıldığı kaydedildi.
 
Sanıklarla ilgili hazırlanan iddianamede, Sönmez ile Harel, insan ticareti, organize suç ve yasa dışı sağlık etkinliğinde bulunmakla suçlanıyor.
 
Öte yandan, bu suçların 2008'de Priştine'deki Medicus Kliniği'nde işlendiğine ve çeşitli ülkelerden çok sayıda kişinin suça karıştığına vurgu yapılıyor.
 
Konuyla ilgili Priştine İl Mahkemesinin sanıklarla ilgili tutuklama kararı çıkardığı, INTERPOL'un ise yakalama emri verdiği bildirildi.
 
Interpol tarafında aranan Yusuf Ercin Sönmez, "Frankeştayn" lakabıyla tanınıyor.
 
1997'den bu yana yasadışı bir şekilde yoksulların böbreklerini satın alıp zenginlere büyük paralar karşılığı naklettiği öne sürülen ve Interpol tarafından aranan Dr. Sönmez, Ocak ayında İstanbul Adliyesi'ne sevk edilmiş, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.
biri
türk
diğeri
i̇srailli
iki
doktor
hakkında
suç
duyurusu
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir