Medimagazin logo

Biden’dan Dr. Öz’e ültimatom: İstifa et ya da görevden alacağız

Cumhuriyetçi Parti’den senatörlük yarışına giren Dr. Mehmet Öz’e Beyaz Saray’dan kötü haber geldi. Başkan Biden’ın ofisi, gönderdiği resmi mektupla Öz’den Başkanlık Spor, Fitness ve Beslenme Konseyi’nden istifa etmesini istedi. Karara sert tepki gösteren Dr. Öz, “Belli ki Joe Biden, Covid’le mücadelede kalıplaşmış korku salan çizgisine tam olarak uymayan kimseyi etrafında istemiyor” diyerek istifa talebini reddetti.
Kaynak: Sözcü
Biden’dan Dr. Öz’e ültimatom: İstifa et ya da görevden alacağız
Dr. Mehmet Öz
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ABD Başkanı Joe Biden, Cumhuriyetçi Parti'den senatörlük yarışına giren Dr. Mehmet Öz'e gönderdiği resmi mektupla, Öz'den Başkanlık Spor, Fitness ve Beslenme Konseyi'nden istifa etmesini istedi, aksi takdirde görevine son verileceğini bildirdi.

Biden, Doktor Öz'ün yanı sıra Cumhuriyetçi Parti'nin Georgia'daki senato adayı Herschel Walker'a da aynı taleple mektup gönderdi. Mektuplarda, dün yerel saatle 18.00'a dek istifa etmemeleri halinde konseydeki görevlerine son verileceği bildirildi.

Öz'den sert tepki

Öz ve Walker, eski Başkan Donald Trump döneminde Başkanlık Spor, Fitness ve Beslenme Konseyi'ne atanmıştı. CNN'in haberinde, federal bölge seçimlerine aday olan isimlerin Beyaz Saray'a bağlı bir kurumda görev almasının Biden yönetiminin politikalarına ters olduğuna dikkat çekildi.

Karara tepki gösteren Mehmet Öz, yayınladığı açıklamada “Başkan Trump beni iki dönem için atamıştı. Belli ki Joe Biden, Covid'le mücadelede kalıplaşmış korku salan çizgisine tam olarak uymayan kimseyi etrafında istemiyor. Verdiğim hizmetle gurur duyuyorum ve istifa etmeyeceğim” ifadelerini kullandı.

Beyaz Saray'ın birkaç ay önce de Trump döneminde atanan bazı yetkililerden istifa etmelerini istemesi tepkilere yol açmıştı.


Dr. Mehmet Öz, Türk vatandaşlığından çıkacağını duyurdu


Mehmet Öz'ün Pennsylvania'dan Cumhuriyetçiler adına senatörlük yarışına girme kararı tartışma yaratmıştı. Öz’ün Türk vatandaşlığı ve Müslüman kökeni ABD siyasetinde bazı eleştirilere yol açıyor. Öz ise seçilmesi durumunda Türk vatandaşlığını bırakacağını açıklamıştı.

dr. mehmet öz
joe biden
ültimatom
beyaz saray
istifa
Yorum (5)
Doktor kader
Tarihe not.. Birgün dr. öz abd başkanı olacak
9
Cevapla
A.Y.
Kendi öz babası bile dr .Öz hakkında akıl sağlığı yerinde değil, normal biri değil demişti.
3
Cevapla
A
Bir gün öz amerika başkanı olursa şaşırmam. Vatandaşliktan çıktığı gibi Hristiyan olduğunu da ilan eder ; Mehmet ismini de mike yapıp tarihin ilk Türk asıllı ve ismi mike oz olan başkanı olur
7
Cevapla
A
Doktor oz'un durumu gerçekten ibretlik. Son derece saygın ve dahi seviyesinde bir mucit doktor ve bilim adamı iken bitkisel ilaç pazarlayan bir şarlatan durumuna düştü. Şimdi de siyasi kariyeri için özünü inkara hazırlanıyor. Başkan olma ihtimali olursa ismini ve dinini de değiştirir. Gerçekten çok ibretlik. Nereden nereye
9
Cevapla
nevzat kulukçu
Dr Öz çıksın; Konseye Prof. M.C. girsin.
2
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir