Medimagazin logo

Bebekleri karıştıran klinik ailelere 1.8 milyon avro tazminat ödeyecek

Fransa'da 20 yıl önce kuvözde bebekleri karışan iki aileye 1,8 milyon avro tazminat ödenecek.
Bebekleri karıştıran klinik ailelere 1.8 milyon avro tazminat ödeyecek
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Fransa'nın güneyindeki Cannes kentinde, Alpes-Maritimes bölge mahkemesi, 20 yıl önce özel bir klinikte doğum yapan ve bebekleri kuvözde karışan iki aile için, kliniğin toplam 1,8 milyon avro ödemesine hükmetti.

Ailelerin, biyolojik kızlarını alma talebi olmadığı için, kızlar büyüdükleri ebeveynleriyle yaşamaya devam edecek.

Aralık ayında açılan davada, iki aile, 20 yıl önce karışan kızları için üçer milyon avro, ebeveynler için toplam 1,5 milyon avro ve olaydan ailedeki diğer çocukların da etkilendiği gerekçesiyle kardeş başına 750 bin avro tazminat talep etmişti.

Sophie Serraono, 1994'de özel bir klinikte Manon isimli bir kız çocuğu dünyaya getirmiş ve bebek sarılık nedeniyle 4 gün kuvözde kalmıştı.

Hastaneden ayrılırken kendisine teslim edilen bebeğin kızına benzemediğini hastaneye bildiren Serraono'nun şikayeti hastane yönetimi tarafından dikkate alınmamıştı.

Kızları 10 yaşına gelen Serraono ailesi, kızlarının fiziksel olarak kendilerine benzemediği gerekçesiyle babalık testi yaptırmıştı. Testte Manon'un kendi kızı olmadığını öğrenen babadan sonra ebeveynlik testi yaptıran aile kızlarıyla herhangi bir biyolojik bağları olmadığını öğrenmişti.

Bundan bir yıl sonra biyolojik kızlarının kendilerinden 30 kilometre uzakta başka bir aile tarafından büyütüldüğünü öğrenen aile, kızlarının doğduğu kliniğe ve klinikteki doktor ve hemşirelere tazminat davası açmıştı.

bebekleri
karıştıran
klinik
ailelere
1.8
milyon
avro
tazminat
ödeyecek
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir