Medimagazin logo

Ankara için sağlık turizmi büyük bir fırsat

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Salih Bezci, Hasta Yol Desteği ile ilgili olarak, ''Türkiye'nin en gelişmiş şehri olan Ankara için sağlık turizmi büyük bir fırsat'' dedi.
Kaynak: AA
Ankara için sağlık turizmi büyük bir fırsat
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Bezci, Ankara'nın sağlık alt yapısı, ekipmanı ve tesisleşen sağlık kuruluşlarıyla dünyanın önde gelen sağlık merkezlerinden biri olabileceğini ifade etti.

Ankara'daki seçkin sağlık kuruluşlarında hizmet veren hekimlerin, diğer ülkelerden gelecek hastalara da en üst düzeyde hizmet edebilecek kapasitede olduklarını vurgulayan Bezci, şunları kaydetti:

''Avrupa ülkelerindeki tedavi harcamaları ile Türkiye'deki tedavi harcamaları arasında büyük farklar var. Tedavi için yurt dışından Ankara'ya gelecek olan turistler sağlık ödemeleriyle, Ankara ekonomisine katkıda bulunacaklar ayrıca Ankara'da konaklayacakları, alışveriş yapacakları için de şehir ekonomisine  ciddi bir canlılık kazandıracaklar.''

Bezci, Ayaş, Beypazarı, Çubuk, Güdül, Haymana, Kızılcahamam ve Polatlı'daki termal kaynakların da tedavi amacıyla kente gelen turistlerin ilgisini çekebileceğini bildirdi.

ankara
için
sağlık
turizmi
büyük
bir
fırsat
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir