Medimagazin logo

ABD’de hastanede doktor yanında ağlayan çocuğa ücret istendi

ABD’de hastanede ağlayan bir bebek için faturaya 40 dolar ağlama ücreti yansıtıldığı iddia edildi. Doktor ziyareti sonrası fatura sosyal medyada paylaşıldı
Kaynak: Independent
ABD’de hastanede doktor yanında ağlayan çocuğa ücret istendi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Camille Johnson, Brooklyn, New York'ta yaşayan 25 yaşında bir sosyal medya fenomeni.

Pazartesi günü, kardeşinin hastane faturasının bir fotoğrafını tweetledi.

Fotoğraf o zamandan beri 340 binden fazla beğeni ve 55 bin retweet aldı.

Mesajda ise "Küçük kız kardeşim son zamanlarda bir sağlık sorunuyla mücadele ediyor ve sonunda bir doktora göründü. Ağladığı için ondan 40 dolar aldılar" yazdı.

 

Doktor yanında ağlayan çocuğa 40 dolar ağlama ücreti

 

Ayrıntılı tıbbi fatura, Johnson'ın kız kardeşinin ocak ayında doktoru ziyaret ettiğini gösterdi.

Doktor ziyaretinin çeşitli maliyetleri arasında 20 dolarlık bir görme değerlendirme testi, 15 dolarlık hemoglobin testi, 30 dolarlık kılcal kan alımı ve 350 dolara mal olan önleyici sağlık taraması yer alıyordu.

Ancak Johnson'ın dikkatini çeken şey, “kısa bir duygusal/davranışsal değerlendirme” için alınan 40 dolarlık ücret oldu.

Johnson, "Kardeşim sadece ağlıyordu. Neden ağladığını çözmeden, herhangi bir değerlendirme yapmadan, herhangi bir reçete yazmadan, hiçbir şey yapmadan 40 dolar tahsil ettiler" dedi.

Duygusal/davranışsal değerlendirme, sağlık uzmanları tarafından CPT kodu 96127 ile tanımlanan bir zihinsel sağlık taraması. Kısa değerlendirme, DEHB, depresyon, anksiyete, intihar riski veya madde bağımlılığı belirtileri için tarama yapıyor.

2015 yılının başlarından beri doktorların tarama için ücret almasına izin verildi .

Ancak Johnson'a göre, değerlendirme için 40 dolar ücret alınmasına rağmen kız kardeşi değerlendirilmedi.

The Independent'a konuşan Johnson, adı açıklanmayan sağlık tesisindeki doktorun kardeşinin ağladığını gördüğünü ve yardım etmek için hiçbir şey yapmadığını açıkladı.

Johnson, "Hiç bir uzmanla konuşmadı, kimseye sevk edilmedi, herhangi bir reçete yazmadı ve akıl sağlığına yardımcı olmak için hiçbir şey yapmadılar." dedi.

abd
doktor
aglayan cocuk
hastane
fatura
Yorum (5)
ömer hayyam
tabi canım doktorun dizinin dibinde bedavaya ağlanacak, herkesin böyle bir hakkı olmalı zaten...neticede doktor işsiz, güçsüz, zamanı - emeği önemli olmayan birisidir. benden para aldılar diye resmen ağlamış... kendisi galiba bedavaya çalışıyor...
14
Cevapla
Devrimci Derviş
kapi̇tali̇zmi̇n, sorulana kadar hatta yorulana kadar soyalim strateji̇si̇ni̇n en güzel örneği̇
Cevapla
Şanslı Mustafi
aç gözlü amerikan kapitalizmi... n'olacak!
Cevapla
ömer hayyam
bu haberin içeriğine '' cumhurbaşkanım, başbakanım'' şeklinde ibare koyun; bizim cimer şikayetlerinden hiçbir fark olmadığını göreceksiniz....
2
Cevapla
Ecem duru
birincisi faturaya göre hasta 18 yaşından büyük yani küçük kız kardeş küçük çocuk değil ayrıca bağımlık depresyondan filan bahsediliyor zaten açıklamada.i̇kincisi ağladı diye alınan ücretin açıklamasında kısa emosyonel değerlendirme yazıyor. sağlıkta trolleşme sadece bize has değil demekki. sevindim
3
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir