Medimagazin logo

18 saat hastanede kaldı, 89 bin dolar borcu çıktı!

ABD'de yılan ısırığı sonrası hastaneye kaldırılan Eric Ferguson, 18 saat sonunda 89 bin 227 dolar fatura çıkarılınca neye uğradığını şaşırdı.
18 saat hastanede kaldı, 89 bin dolar borcu çıktı!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Çöp atmak için dışarı çıktığı sırada yılan tarafından ısırılan Ferguson, olay sonrası hemen Lake Norman Sağlık Merkezi'ne kaldırıldı. Doktorlar Ferguson'a 4 doz panzehir verdi. 18 saat sonunda hastaneden ayrılmaya hazırlanan Ferguson, faturayı gördüğünde ise şok yaşadı. Sadece 4 doz ilaç için hastanenin 81 bin dolar istediğini gören Ferguson ve eşi, kısa bir araştırma sonucunda ilaçların perakende satış fiyatlarının 750 dolardan az olduğunu fark etti. Olayı “şoke edici” olarak tanımlayan Ferguson'un borcu ise hastanenin sigorta şirketiyle olan anlaşması sonucu 20 bin 227 dolara indirildi. Ferguson, hastaneye 5 bin 400 dolar para ödedi. Olay sonrası açıklama yapan hastane yetkilileri, çeşitli indirimler yüzünden perakende ücretlerin daha yüksek olduğunu belirterek, bu ücretin sigortacılar tarafından ödenmesi gerektiğini söyledi.

18
saat
hastanede
kaldı
89
bin
dolar
borcu
çıktı!
Yorum (1)
md
Benzer bir vaka benim çalıştığım bir ilçe devlet hastanesinin acil servisinde gerçekleşti. Hastaya yılan serumu yapılması için hemşirelere yönlendirdim hastaya hiçbir ücret talep edilmeden serumu yapılmış ve ardından bir feryat koptu "yanlış tedavi uygulandı serum takılacaktı iğne yapıldı kim buranın sorumlusu ölürsem sorumlu bu hemşire ve bu doktor" ardından hemen telefon trafiği başladı, malum bir partinin ilçe başkanı teşrif ettiler ve gece gece başhekim hastaneye getirildi olay izah edildi ancak anlatmak ne mümkün bagrışmalar ve tehditler ardarda... işte biz sağlık çalışanlarının içler acısı hali bu...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir