Medimagazin logo

Sözlü ve fiili şiddete maruz kalan sağlık personeli tayin istiyor

Turhal Sağlık Sen İlçe Temsilciliği, özellikle acil servislerde çalışan sağlık personelinin sözlü ve fiili şiddete maruz kaldıklarını bildirdi.
Sözlü ve fiili şiddete maruz kalan sağlık personeli tayin istiyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Turhal Sağlık Sen İlçe İlçe Başkanı Murat Ladikli, ilçede son zamanlarda bu tür olayların arttığını, tayin isteyen, hatta istifa eden doktor sayısının 15’e yaklaştığını ifade etti. Ladikli, ”Bizler sendika olarak, sağlıkta şiddete yönelik yasal mevzuatın bir an önce hayata geçirilmesini, çalışma ortamlarında sağlık çalışanlarına uygulanabilecek şiddete müsamaha gösterilmeyeceğine dair caydırıcı yazılı kanunların çıkarılmasını istiyoruz. İlçemize gelen birçok doktor, hemşire, sağlık memuru arkadaşımız bu sebeplerden dolayı ya tayin isteyip gitti ya da istifa etmiştir.” dedi.
   

Konu ile ilgili olarak Turhal Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Sedat Akkan ise bu tür şiddet olaylarının yurt genelinde giderek arttığını, bunu azaltabilmenin yolunun da görsel ve yazılı basın ile halkı bilinçlendirmekten geçtiğini kaydetti.

sözlü
ve
fiili
şiddete
maruz
kalan
sağlık
personeli
tayin
istiyor
Yorum (2)
MO
Sağlık personeline karşı şiddet bu iktidarın genetik kodlarının kaçınılmaz bir sonucu, asla sona ermeyecek, artarak sürecektir, boşuna umutlanmayalım.Makbul insan olmanız için ne yapmanız gerektiğini etrafınıza, bugünkü haberlere, gazetelere bakarak kolayca söyleyebilirsiniz. Okumak bunlardan biri değil, üretmek te değil, aydın olmak, bilgi sahibi olmak hiç değil.
0
Cevapla
Alp tural
Bu iktidar halkla dru karsi karsiya getirmede ustune yok
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir