Medimagazin logo

Şebnem hemşirenin ölümüne ilişkin davada beraat kararı

İstanbul Kadıköy'de hemşire Şebnem Köker'in (29) geçtiğimiz haziran ayında bir pansiyonun üçüncü katından düşerek ölmesiyle ilgili görülen davada sanık T.B. beraat etti
Kaynak: DHA
Şebnem hemşirenin ölümüne ilişkin davada beraat kararı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Anadolu 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuksuz sanık T.B. katıldı. Duruşmada Şebnem Köker'in babası Abdullah Köker ile taraf avukatları da hazır bulundu. 

Duruşmada söz verilen Şebnem Köker'in babası Abdullah Köker,"Bu olayın başından beri cinayet olduğunu düşünüyorum. Odada iki kişiler, biri ölmüş, sanık kalmış ama sağ kalan şahıs on dakika bile nezarete alınmamış. Empati yapıyorum. Kendimi olay yerinde düşünüyorum. Bir türlü işin içinden çıkamıyorum. 

3.kattan aşağı düşen genç hemşire hayatını kaybetti

Ben mühendislik okudum, bu işlerden az çok anlarım. Maktulün oraya kendi kendine düşmesi mümkün değil. Adliyede size güveniyorum. Bu olayı siz çözeceksiniz. Adaleti sağlayacağınıza inancım tam ama fizikçi bilirkişiden rapor alınmadığı sürece bu mahkemenin kararını kabul etmiyorum" dedi. 

Sanığın beraatına karar verildi

Cumhuriyet savcısı esas hakkındaki mütalaasında kesin ve somut bir delil olmadığı için sanığın beraatını talep etti. 

Sanık T.B. savunmasında, "Ben katil değilim. Ailenin acısını anlıyorum. Eğer bu davada bir adalet ve hukuk mücadelesi yapan biri varsa o benim. Bırakın darbetmeyi tek bir kötü söz söylemediğim şahsı öldürmekle yargılandım. Şebnem iyi bir insandı. Bende çok üzüntülüyüm. Ailenin acısını anlıyorum ama benim de hayatımı karartmalarına müsaade edemem. Şebnem'i ben öldürmedim" dedi. 

Şebnem hemşirenin ölümüyle ilgili yeni gelişme: Atılma, itilme bulgusu araştırılacak

Sanık savunmasının ardından baba Abdullah Köker salonunu terk etti. Kararını açıklayan mahkeme heyeti sanık T.B. hakkında kasten öldürme suçundan dava açılmışsa da kesin ve somut delil olmadığından beraatına karar verdi.  

İddianameden

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede Şebnem Köker'in 7 Haziran 2021'de Kadıköy'de bir pansiyonun üçüncü katından düşerek hayatını kaybettiği anlatılıyor.

İddianamede Köker'in ölümünden sorumlu tutulan sanık T.B'nin ise 'Kasten öldürme' suçundan müebbet hapis cezasıyla cezalandırılması isteniyor.

Hemşire Şebnem Köker'in şüpheli ölümü: Kolyesi nerede?

sebnem hemsire
kadikoy
hemsire
beraat
pansiyon
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir