Medimagazin logo

Şanlıurfa'da farklı partiye oy veren hemşireye hakaret eden doktor ve eşi açığa alındı

Şanlıurfa'da farklı partiye oy verdiği gerekçesiyle sağlık çalışanını tehdit edip hakarette bulunduğu ileri sürülen aile hekimi ile sağlık çalışanı eşi açığa alındı
Kaynak: AA
Şanlıurfa'da farklı partiye oy veren hemşireye hakaret eden doktor ve eşi açığa alındı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Eyyübiye ilçesindeki bir aile sağlığı merkezinde görev yapan hemşire T.B. ile aynı merkezde görevli aile hekimi İ.Ö. ve sağlık çalışanı eşi A.Ö. arasında siyasi görüş nedeniyle tartışma yaşandı.

Tartışma sırasında, hemşire T.B'ye, "Bu sağlık ocağında seni çalıştırmayız, git bu sağlık ocağından." dediği ve hakaret içeren ifadeler kullandığı iddia edilen doktor İ.Ö, çevredekilerin araya girmesiyle olay yerinden uzaklaştırıldı.

Hemşire T.B'nin şikayeti üzerine İl Sağlık Müdürlüğünce konuyla ilgili başlatılan soruşturma sonucu aile hekimi İ.Ö. ile eşi A.Ö. açığa alındı.

Aile Hekimliği Ödeme ve Sözleşme Yönetmeliğindeki "İdeolojik veya siyasi amaçlarla kurumların huzur, sükun ve çalışma düzenini bozmak, boykot, işgal, kamu hizmetlerinin yürütülmesini engelleme, iş yavaşlatma ve grev gibi eylemlere katılmak veya bu amaçlarla toplu olarak göreve gelmemek, bunları tahrik ve teşvik etmek veya yardımda bulunmak" hükmü uyarınca, doktor ve eşinin sözleşmelerinin 2 ay süreyle askıya alındığı, ayrıca bu kişiler hakkında adli soruşturma başlatıldığı öğrenildi.


 

sanliurfa
hemsire
doktor
saglik calisani
hakaret
Yorum (8)
nevzat kulukçu
urfa'da halihazırda 1523 yılı yaşanmaktadır zihin olarak. sağlıkçı kardeşlerim de bun ayak uydurmuş. oysa padişahlık olsa böyle patırtı gürültü olmaz. hem istikrar da olur.
7
Cevapla
Kasaplar Kethüdası
ey admin: habere konu olan hemşirenin yaptığını şu an sen yapıyorsun: farkındasın değil mi? nitekim burası "magazin" sitesi.... tehdit hakaret olmayan içerikleri paylaşmamak da yeni icat olmalı.......
2
Cevapla
ali özkurt
kim kime destek vermiş öğrensek de istikrarı tercih edenlerin önü açılsa iyi olur
6
Cevapla
Bilal Durmuş
bir yılmaz erdoğan tiplemesi şöyle der; bunu muhtemelen, olasılıkla ve kesinlikle hemşirenin (parti için bunu yapmazlar) onurunu korumak için yapmışlardır.
7
Cevapla
Mustafa Kemal (uz dr)
ben urfada yıllardır çalışıyorum, halkı genelleme ile aşağılamak çok yanlış, kendini ve haddini bilen çoban, makam mevki ve ünvan sahibi okumuş cahilden daha üstündür, yoksa mesele 1523 veya 2023 te yaşamak değil hala anlamadın mı?
5
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir