Medimagazin logo

Sağlık Sen'den Türk Sağlık Sen'e tepki

Sağlık ve sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) İzmir Şube Başkanı Recep Atçı, Behçet Uz Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde yetkiyi almalarının ardından Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri ve hastane yöneticilerini suçlayıcı açıklama yapılmasına sert tepki gösterdi.
Sağlık Sen'den Türk Sağlık Sen'e tepki
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Atçı, Behçet Uz Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde kazandıkları yetkinin sendika temsilcileri ve üyelerinin gece gündüz çalışarak akıttıkları terin karşılığı olduğunu ifade etti.Hastanede daha önce yetkili olan Türk Sağlık-Sen’in bunu hazmetmesinin kolay olmadığını dile getiren Atçı, “Türk Sağlık-Sen İzmir Şube Başkanı Ahmet Doğruyol ve yöneticileri yetkiyi kaybetmiş olmanın hırçınlığıyla emek hırsızlığına soyunmuştur” dedi.


KİŞİ KENDİSİNDEN BİLİR İŞİ
Atçı, şöyle konuştu: “Biz aylardır temsilcilerimizin yoğun gayretleriyle canla başla çalışarak Türk Sağlık-Sen’in kalesi olarak gösterilen bu hastanede yetkiyi almayı başardık. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde geçtiğimiz yıl Türk-Sağlık-Sen’in 400 üyesi varken bizim 40 üyemiz bulunuyordu. Türk Sağlık-Sen yönetiminden de 2 ya da 3 kişinin görev yaptığı bu hastanede böylesi bir ortamda Sağlık-Sen’in yetkili sendika haline gelmesi anlaşılıyor ki Türk Sağlık-Sen yönetiminin kimyasını bozmuştur. Bu arkadaşlarımız daha önceki sağlık müdürlüğü zamanında bürokratik sendikacılık yaptıkları için kişi kendinden bilir işi misali sendikamızın başarısını ve yetkiyi almasını sayın genel sekreter ve hastane yöneticilerine bağlayarak suçlayıcı açıklama yapmalarını manidar buluyoruz. Türk Sağlık-Sen’in bu hastanede yetkili olduğu geçen sene de aynı yönetim görevinin başındaydı. Biz yetkiyi alınca ne değişti de genel sekreter ve yöneticileri itham altında bırakıyorsunuz anlamakta güçlük çekiyoruz. Hastanelerde tek tek yetkiyi kaybeden Türk Sağlık-Sen başkanının İzmir’de birçok hastane yöneticisini tehdit ettiğini biliyoruz. Onların tehdit sendikacılığına karşı Sağlık-Sen’in hizmet sendikacılığı büyük ilgi görmektedir.”


ARTIK DEVİR DEĞİŞTİ
İzmir’de 3 şubesi olan Türk Sağlık-Sen’in artık yetkili olduğu hastane sayısının bir elin parmakları kadar kaldığını belirten Atçı, “Türk Sağlık-Sen yöneticileri kendilerini hala hastanelerde yetkili sendika olarak görmeyi bırakmalıdır. Bu arkadaşlarımız sendikacılık yapmak istiyorlarsa artık devrin değiştiğini görsünler ve sağlık çalışanları için varsa bir kazanımları onları anlatarak teveccüh görsünler. Sağlık çalışanları için varsa bir kazanımları (ki böyle bir kazanımları yok) bunları anlatarak üye yapsınlar. Biz tüm sağlık çalışanlarına hangi sendikanın kendileri için hangi kazanımı elde ettiğini araştırmalarını öneriyoruz. Malum sendikanın başkanının bundan sonra tehditlerle sendikacılık yapılamayacağını anlaması gerekir” diye konuştu.


Türk Sağlık-Sen başkanının edep içerisinde Sağlı-Sen’in emeklerine saygı duymasını beklediklerini ifade eden Atçı, Behçet Uz Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde Sağlık-Sen’i yetkiye taşıyan temsilcilerine, tüm üyelerine ve hastane kendilerine destek veren tüm çalışanlara teşekkür ettiklerini de sözlerine ekledi.

sağlık
sen'den
türk
sağlık
sen'e
tepki
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir