Medimagazin logo

Sağlık-Sen: Sağlık lisansiyerleri için taban ödeme katsayısı 0,37 olarak uygulansın

Sağlık-Sen, sağlık lisansiyerlerinin 7’nci Dönem Toplu Sözleşme hükmüne göre taban ödeme katsayılarından yararlanması için Sağlık Bakanlığı ile Yükseköğretim Kurulu’na (YÖK) yazılı başvuru yaptı. Buna göre Sağlık-Sen, Sağlık Hizmetleri Sınıfı’nda yer alan lisansiyerler için de taban ödeme katsayısının 0,37 olmasını istedi.
Kaynak: DHA
Sağlık-Sen: Sağlık lisansiyerleri için taban ödeme katsayısı 0,37 olarak uygulansın
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Genel Başkan Mahmut Faruk Doğan ve Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Irgatoğlu’nun imzasıyla yapılan yazılı başvuruda, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan hizmet sınıflarına atıfta bulunarak, ‘7’nci Dönem Toplu Sözleşmenin ilgili maddeleri uyarınca sağlık hizmetleri için 0,32 olarak belirlenen taban ödeme katsayısının 0,37 olarak’ uygulandığına dikkat çekildi.

Başvuruda şu ifadelere yer verildi; 

“Bu maddeye göre, sağlık hizmetleri sınıfında yer alan ve 0,32 taban ödeme katsayısı uygulanan fizyoterapist, psikolog, diyetisyen, biyolog gibi sağlık lisansiyerleri için 7. Dönem Toplu Sözleşme hükmünün uygulanması gerekmektedir. Taban ödeme katsayısı sağlık hizmetleri sınıfında yer alan bir grup çalışan için 0,37 olarak uygulanıyorken, aynı tabloda diğer lisansiyer olarak sayılmış olmasına rağmen sağlık hizmetleri sınıfında olduğu açık olan meslek mensupları için 0,32 katsayısının 0,37 olarak uygulanmıyor olması hatalı bir değerlendirmedir.”

Bu doğrultuda Sağlık-Sen, 7 Dönem Toplu Sözleşme’nin ilgili maddesinin gereği olarak ‘diğer lisansiyer’ gibi bir ayrım yapılmaksızın sağlık hizmetleri sınıfında yer alan tüm meslek gruplarına taban ödeme katsayılarının 0,37 olarak uygulanmasını talep etti.

saglik sen
saglik lisansiyeri
taban odeme
kat sayi
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir