Medimagazin logo

Sağlık çalışanlarından şiddete tepki: Hemşireler saçlarını kesti

Silivri Devlet Hastanesi'nde görevli bir hemşirenin saçlarının hasta yakınları tarafından yolunmasının ardından Birlik Sağlık Sen üyeleri İzmir’de saçlarını keserek saldırıyı protesto etti
Kaynak: Sözcü - Mustafa Sarıipek
Sağlık çalışanlarından şiddete tepki: Hemşireler saçlarını kesti
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Silivri Devlet Hastanesi’nde görevli bir hemşire, iddiaya göre bir hastanın yakınları tarafından şiddete maruz kaldı. Şiddete uğrayan sağlık çalışanının saçları yolundu.

Olayı sosyal medya hesabından duyuran Sağlık Çalışanları Hak Ve Mücadele Derneği, hemşirenin yolunan saçlarının fotoğrafını paylaşarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya, “Silivri Devlet Hastanesinde çalışan bir arkadaşımız hasta yakınları tarafından şiddete uğramıştır. İnsanlık dışı bu varlıklar arkadaşımızın saçlarını yolacak kadar canileşmiştir. Sayın bakan bizleri duyuyor ve görüyor musunuz? @drfahrettinkoca bu hemşire sizin personeliniz!  Aile bakanlığının ya da sanayi bakanlığının değil!” şeklinde duyuruda bulunmuştu.

Saçlarını keserek saldırıyı protesto etti

Olayın ardından Birlik Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı Hemşire Neslişah Karakaptan İzmir'de hemşire arkadaşlarıyla birlikte saçlarını keserek saldırıyı protesto etti.

"Sağlık Bakanlığı sağlıkta şiddeti artık seyretmesin"

Karakaptan şu açıklamayı yaptı:

Bir hemşire olarak Silivri Devlet Hastanesi’ndeki bir meslektaşımızın başına gelen canice saldırı hepimizi çok üzmüştür ve kabul edilebilir, sessiz kalınabilir bir olay asla değildi.

Sağlık çalışanlarına uygulanan şiddet ne zaman sona erecek, ne zaman şiddet yasası uygulanacak? Ne zaman bizler mesleğimizi güvenli bir ortamda icra edeceğiz?

Sağlık çalışanlarının hiçbir değeri, hiçbir kıymeti yok. Kurum girişlerine x-ray cihazlarının kurulması, güvenlik önlemlerinin artırılması, kanunen sağlık çalışanlarına şiddet uygulayanlara ağır cezalar vermek bu kadar mı zor?

Sağlık Bakanımızın gözünde hiç mi değerimiz, hiç mi kıymetimiz yok? Bizler Birlik Sağlık Sen olarak sayın Bakanımızdan sağlıkta şiddeti seyretmek ve kınamak yerine en etkili yasaları çıkarmasını ve bir an önce uygulamaya geçilmesini talep ediyoruz. Bir meslektaşımızın daha canından olmasını istemiyoruz.

silivri devlet hastanesi
sac
hemsire
hasta yakini
Yorum (6)
Devrimci Derviş
şiddet şiddeti getirir. toplumsal şiddete hayır , memleket öyle bir hale geldi ki eskiden terörden şehit olanların haberlerini şimdi çetelerin, psikopatların şehit ettikleri aldı. güccük amerikadan güccük meksikaya geçiş döneminde gibiyiz.
13
Cevapla
se
hastalardan zi̇yade hasta yakinlari ri̇skli̇, hastane gi̇ri̇şleri̇nde tek ki̇şi̇ refakatçi̇ alinmali, üstü aranmali, her poli̇kli̇ni̇k sahasinda akti̇f müdahale yapabi̇len güvenli̇k görevli̇leri̇ bulunmali ve herkes bu önlemleri̇ görmeli̇. yoksa ci̇ddi̇ ölümlü saldirilar olabi̇li̇r.
14
Cevapla
gece nöbeti
şehir eşkiyası ve magandaların sayısında artış var. özellikle gece nöbetlerinde yanlız buldukları hemşireye.hakaret,tehdit,küfür rutin konuşma biçimi haline geldi.yetmedi doz artıyor,tekme,tokat,yumruk,sopa,bıçak,silah.x ray var ama çalışmıyor,aksesuar.güvenlik dersen bi kenara çekilmiş durumda...
12
Cevapla
ali özkurt
kesilmiş saç da pek yakışmış maşallah
2
Cevapla
nerde hemşire hanımlar
bu habere hemşire hanımların yorum yazmaları ve like yapmaları gerekir. sorunlarımıza başka türlü sahip çıkamayız. en azından bir yorum, en azından. saçını kesmiş peçeteye koymuş hemşire hanım......
11
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir