Medimagazin logo

Sağlık Bakanı Koca: 2019'da 25 bine yakın personel atanacak

Sağlık Bakanı Koca, 2019 yılında pratisyen hekim, uzman hekim, diş hekimi ve eczacı olmak üzere yaklaşık 25 bin sağlık personelinin atamasının yapılacağını açıkladı.
Sağlık Bakanı Koca: 2019'da 25 bine yakın personel atanacak
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, AA muhabirine, sağlık personeli ile diğer alanlarda yapılacak atama ve alımlara ilişkin bilgi verdi.

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesine ilişkin önemli adımların atıldığını vurgulayan Koca, sağlıkta şiddet konusunda alınacak tedbirleri içeren düzenlemelerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayıyla yürürlüğe girdiğini anımsattı.

Koca, sağlık çalışanlarının uzun süredir bekledikleri emeklilik ve yıpranma payına ilişkin çalışmaların çözümü noktasında yasal düzenlemelerin de yapıldığını söyledi.

 

 

"2018 yılı sonuna kadar 6 bin 500 kişi daha alacağız"

Sağlık Bakanlığına bu yıl sonuna kadar toplam 10 bin kişi alınacağını belirten Koca, "3 bin 500 kişinin alım süreci tamamlanmak üzere. 2018 yılı sonuna kadar 6 bin 500 kişinin daha alımını yapacağız. Acil tıp teknisyenleri, veri analizi yapan işletmenler, ambulans şoförleri, yardımcı klinik elemanı gibi birçok alanda alımlarımız söz konusu olacak." dedi.

Bakan Koca, gelecek yıl yapılacak sağlık çalışanı alımlarına ilişkin de şu bilgileri verdi: 

"Şu ana kadar 8 şehir hastanemiz hasta kabulüne başladı. Yakın zamanda Bilkent Şehir Hastanemiz de hasta kabulüne başlayacak. 2019'da açmayı planladığımız şehir hastanelerimiz ve kendi genel bütçemizden yaptığımız hastanelerimizin açılışı da olacak.

Bu çerçevede, 2019 içinde olabilecek alımlarla ilgili de bir çalışma içindeyiz. 25 bine yakın pratisyen hekim, uzman hekim, diş hekimi ve eczacılar olmak üzere alımlar söz konusu olacak. Bunun dışındaki sağlık çalışanlarıyla ilgili de çalışmalarımız devam ediyor." 

personel alımı
saglik bakanligi
fahrettin koca
saglik personeli
acil tip teknisyen
Yorum (2)
hakan
sağlık bakanlığı alımı sağlık işçisi olacak.sağlık bakanlığı daha var.Sağlık işçisi alımında diplomalı tıbbi sekreter ve kpss şartının olmasını istiyoruz.60 bin önlisans tıbbi sekreter var.Aile sağlığı merkezinde tıbbi sekreterlerin maaşlar 1800-2200 değişiyor düzenleme olmasını istiyoruz.doktorlar a sınıfı 5300 b sınıfı 4700 alıyor
2
Cevapla
Dr
Dhy ile atanan hekimleri buna dahil edip müjde olarak vermek de çok tuhaf. Zorunlu atıyorsun zaten. Asıl mesele digerlerine gel? Gören de ooo bakanlık 25 bin personel alacakmış vay be diyor.
2
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir