Medimagazin logo

Rezidanstan düşen Saliha hemşirenin ölümünü, kan testi çözecek

Aksaray'da doktor sevgilisi Halil İbrahim A.'nın (43) oturduğu rezidansın balkonundan düşüp, hayatını kaybeden hemşire Saliha Tuncel'den (25) alınan kan örneği, Ankara Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Buradaki testle Saliha Tuncel'in alkol, uyuşturucu ya da ilaç alıp, almadığı belirlenecek. Daha sonra kendi isteğiyle aldığı veya zorla verilen herhangi bir maddenin tesiri altında atladığı veya atıldığının belirlenmesi konusunda uzmanlar değerlendirmede bulunacak ve soruşturmanın seyri bu yönde ilerleyecek
Kaynak: DHA
Rezidanstan düşen Saliha hemşirenin ölümünü, kan testi çözecek
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Kentteki özel bir hastanede çalışan hemşire Saliha Tuncel, 24 Mayıs'ta aynı hastanede görevli doktor sevgilisi Halil İbrahim A.'nın oturduğu rezidansın 7'nci katındaki daireden 3'üncü katın balkonuna düştü. Hastaneye kaldırılan Tuncel, kurtarılamadı. Soruşturma kapsamında gözaltına alınıp, ifadesinde ''O sırada içerdeydim, düştüğünü görmedim" diyen Halil İbrahim A., serbest bırakıldı. Daha sonra ikinci kez gözaltına alınan Halil İbrahim A., bu kez adli kontrol ile salıverildi.

'Tehdit ve şantaj' iddiası

Soruşturmada çiftin çalıştığı hastanenin mali işler uzmanı ve icra kurulu üyesi Çiğdem Ö. de gözaltına alındı. Ö., 'tehdit ve şantaj' suçlaması ile tutuklandı. Ö'.nün, hastanenin sahibi ve başhekimi olan doktor T.C. ile sevgili oldukları belirtildi. 

Hastane müdürü tutuklandı! Saliha hemşirenin ölümünde 'tehdit ve şantaj' iddiası

Ö.'nün, T.C. ile Saliha Tuncel'in birlikte villaya girdiklerine dair görüntülerle hemşireyi tehdit ettiği öne sürüldü. Daha önce ifadesine başvurulan T.C. de gözaltına alındı. T.C., işlemlerinin ardından adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı.

Ankara Adli Tıp'a gönderildi

Öte yandan olayın yaşandığı rezidansta keşif yapıldı. Daha sonra Saliha hemşirenin evi ve otomobili ile doktor T.C.'nin villasında arama yapıldı. Saliha hemşire ile şüphelilerin telefonları inceleme altına alındı. Saliha hemşireden alınan kan örneği ise Ankara Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Buradaki testle Saliha Tuncel'in alkol, uyuşturucu ya da ilaç alıp, almadığı belirlenecek. Böylelikle kendi isteğiyle aldığı veya zorla verilen herhangi bir maddenin tesiriyle balkondan atladığı veya atıldığının belirlenmesi konusunda uzmanlar değerlendirmede bulunacak. Soruşturmanın gidişatı da buradaki sonuçlara göre ilerleyecek. 

Hemşire Saliha Tuncel'in şüpheli ölümü! Hastane başhekimi de gözaltına alındı

aksaray
doktor
hemsire
kan ornegi
Yorum (3)
Ömer faruk Öztürk
amacınız adli olay haberciliğimi ? yeter artık doktor düşmanlığınız
6
Cevapla
nevzat kulukçu
şu kızcağızın felaketinde kusuru olan herkes umarım bu dünyada ya da ahirette karşılığını bulur.
12
Cevapla
ali özkurt
o ona bu buna. kimin kiminle olduğu belli değil ömer faruk öztürk bey, alınmayın lütfen. ben ameliyathanede 13 y.daki kızın cerrahi posisyonunu düzelttim diye cinsel istismardan ceza aldım, o doktor dediklerinizin ayarladıkları emri altında çalışanlarının uydurulmuş ifadeleri nedeniyle
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir