Medimagazin logo

Malatya Devlet Hastaneleri personeline 'güler yüz' ayarı

Malatya İl Sağlık Müdürülüğü Hasta hakları kurulundan Malatya Devlet Hastaneleri Personellerine "güler yüz" ayarı yapıldı.
Kaynak: MALATYA GÜNCEL - Murat Çelik
Malatya Devlet Hastaneleri personeline 'güler yüz' ayarı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Malatya İl Sağlık Müdürülüğü Hasta hakları kurulundan, Malatya Devlet Hastaneleri Personellerine "güler yüz" ayarı yapıldı.

Hasta ve yakınları tarafından yapılan şikayet ve önerileri değerlendiren Hasta Hakları Kurulu, Malatya Devlet Hastanesi ve Hasan Çalık Devlet Hastanesi'nde çalışan personeller hakkında yapılan şikayetlerde, "personelin hasta yakınlarını bilgilendirme konusunda gerekli yönlendirmeleri eksik yaptığı" ,  “sağlık hizmetlerinde görev alan bütün personellerin hastalara, yakınlarına ve ziyaretçilere güler yüzlü, nazik şefkatli ve sağlık hizmetleriyle ilgili mevzuat ve yönetmelik hükümlerine uygun şekilde davranmak zorundadır” iklelerinin ihlal edildiği kararı çıktı.

Hasta Hakları Kurulu, yapılan şikayetlerde başlıca yer alan eksik bilgilendirme hakkında ise hasta ve hasta yakınlarının poliklinik sırası beklemeleri durumunda ilgili idarece hasta ve hasta yakınlarına gerekli bilgilendirmelerin yapılması, uygun görüldü.

malatya
devlet hastaneleri
hasta hakları kurulu
Yorum (13)
bozeren
körler ile sağırlar birbirini ağırlar.
0
Cevapla
zeki kalender
Bey efendi artistliği bırak !önce çalışan p insanca yaşama koşullarını düzelt ondan sonra güler yüz artistliği yap oldu mu!
0
Cevapla
Fatih
Gülümsemeyenin cezası nedir? Kırbaç mı? Sağlık personelinin özlük hakkı ve çalışma koşullarını iyileştirirseniz onlar kendiliğinden gülümser zaten böyle aba altından sopaya gerek yok. sağlık personelinin güler yüzü kadar sağlıkta şiddetle ilgilenmiş olsanız şimdiye çözülmüştü.
0
Cevapla
m. murat
Hem sağlık personelinin anasından emdiği sütü burnundan getiriyorlar, hem de zorla yapmacık da olsa gülün diyorlar!!
0
Cevapla
m. murat
Pekiyi, müdürlüğe, bakanlığa ayarı kim verecek?!..
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir