Medimagazin logo

‘İstanbul’da görev yapan sağlık çalışanlarının hizmet puanı artırımlı hesaplanmalı’

Sağlık Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Tolga Tolunay’ı ziyaret eden Sağlık-Sen Yönetimi, İstanbul’da görev yapan tüm sağlık çalışanlarının hizmet puanlarının artırımlı hesaplanmasını ve sağlık çalışanlarına muayene önceliği verilmesi gibi birçok konuyu gündeme getirdi
‘İstanbul’da görev yapan sağlık çalışanlarının hizmet puanı artırımlı hesaplanmalı’
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Faruk Doğan, Genel Başkan Yardımcıları Sinan Kuluöztürk, Yasin Barutcu, Mustafa Irgatoğlu, Abdullah Duman ile Hekim Komisyonu Başkanı Dr. Hüseyin Alperen Güldiken, Sağlık Bakan Yardımcısı Tolga Tolunay’ı ziyaret etti.

 “Sağlık-Sen’in daha önce bakanlığa sunduğu öneriler dikkate alınmalı”

Ziyarette Genel Başkan Mahmut Faruk Doğan, Sağlık-Sen’in gündemde tuttuğu nöbet ücretlerinin artırılması, sabit ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması, teşviklerin ve temel ücretlerin artırılması gibi konuları yineledi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın bu konuları TBMM gündemine taşımasında dolayı duydukları memnuniyeti dile getiren Doğan, sorunların çözümü için Sağlık-Sen’in daha önce Bakanlığa sunduğu önerilerin dikkate alınmasını istedi.   

“İstanbul’da görev yapanların hizmet puanı artırımlı hesaplanmalı”

Doğan, İstanbul’da görev yapan hekiminden hemşiresine, ebesinden sağlık memuruna, paramediğinden tıbbi sekreterine kadar tüm sağlık çalışanlarının hizmet puanlarının artırımlı hesaplanmasını istedi. 

“Muayene önceliği verilmeli”

Sağlık çalışanlarına muayene önceliği verilmesi konusunda büyük bir talep olduğunu gündeme getiren Doğan, bu konuda Bakanlığın atacağı olumlu adımın büyük bir memnuniyet oluşturacağını söyledi. 

“Yemek kalitesi ve lezzeti artırılmalı”

Gündeme ilişkin diğer konuları da Bakan Yardımcısı Tolunay’a ileten Sağlık-Sen heyeti, sağlık çalışanlarının giydiği formanın özel görev kıyafeti sayılmasını talep etti.

Sağlık-Sen Yönetimi ayrıca, hastanelerde yemek kalitesinin ve lezzetinin artırılması, icap nöbet ücretlerinin ödenmesinde yaşanan sorunların giderilmesi için düzenleme yapılması, deprem sebebiyle tayin olan sağlık çalışanlarına geri dönüş hakkı verilmesi ve aile sağlığı çalışanı olmayan aile sağlığı merkezilerine kadro ihdas edilmesi konularını da iletti. 

Kademe/derece olarak ilerlemiş olmasına rağmen asistanlık eğitiminden dolayı ek gösterge, yeşil pasaport gibi özlük haklarında kayba uğrayan asistan hekimlerin durumunun düzeltilmesi de görüşmede gündeme getirildi. 

tolga tolunay
saglik sen
saglik calisani
hizmet
Yorum (3)
nevzat kulukçu
garaman'da görev yapanlar üvey evlat mı?
4
Cevapla
Cookie Monster
mama kavgası....................
1
Cevapla
dr
sağlıkta huzuru bozan sendika, sağlıksen, hadi maaşlarınızı açıklayın sağlıksen başkanları... üyelrinizin belli ya sizinkiler.....
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir