Medimagazin logo

Hemşireye 7 hasta yakını saldırdı! Ellerini kollarını sallayarak kaçtılar!

“Ziyaret saatini 45 dakika geçtiniz. Lütfen odayı hemen boşaltın” diyen hemşireye hasta yakınları saldırdı.
Hemşireye 7 hasta yakını  saldırdı! Ellerini kollarını sallayarak kaçtılar!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık çalışanlarının görev başında maruz kaldıkları şiddet bitmek bilmiyor. Bunun son örneği, 30 Aralık akşamı İstanbul Üsküdar’da yaşandı. Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki olay iddiaya göre şöyle gelişti; Nöbetçi hemşire Ayşe Yıldız, ertesi sabah ameliyata alınacak 64 yaşındaki hasta Yaşar S.’nin odasına girince çok sayıda ziyaretçi olduğunu gördü. “Ziyaret saatini 45 dakika geçtiniz. Lütfen odayı hemen boşaltın” dedi.
 
Ancak biri kadın 6 hasta yakını önce hemşireye hakaret ve küfür etti.

 


 
10 GÜN İŞ GÖREMEZ RAPORU ALDI
 
Bunun üzerine hemşire, Beyaz Kod (Sağlık Personeline Saldırı) bildiriminde bulunmak için hızla odasına döndü. Ancak hasta yakınları da arkasından geldi ve hemşireyi dövmeye başladı. Yıldız’ı, saldırganların elinden hastalar kurtardı. Boynunda ve gözünde morluklar oluşan hemşire, karakola giderek şikâyetçi oldu.
 
10 gün iş göremez raporu alan hemşire, korku dolu anları Sağlık Bakanlığı’nın Beyaz Kod adlı sayfası ve sosyal medya hesabından şöyle anlattı: “Hasta yakını bir kadın adeta uçarak tekme attı. Beni koridora çekerek yere yatırdı ve üzerime çıkıp boğazımı sıkmaya başladı. Gruptaki erkeklerden biri de vurmaya başladı. Öleceğimi zannettim. Beni darp edip ellerini kollarını sallayarak kaçtılar.”
2 saatten fazla yanında kalan saldırganları tanımadığını öne süren hasta Yaşar S.’nin ise olayın ardından ameliyat olmadan hastaneden ayrıldığı öğrenildi.
 

sağlıkta şiddet
hemşire
istanbul
siyami ersek
Yorum (4)
postenflamatuar
Bunun tazminatı ne kadardır? Ellerini kollarını sallayarak kaçtı deniliyor. Bu saçma olmuş. Kimsenin kaçtığı yok. Polis alsa bile savcı bunlara çey ikram eder ve salıverir. Mahkemede ceza alsalar bile devlet hükmün açıklanmasını geriye bırakır yani devlet mağdura sormadan affeder. Böyle suçu teşvik edici bir adalet sistemi var. Abidik gubidik yani. Ama darbtan verilen ceza affedilmeyip hasta hapishnede 6 ay 1 yıl yatırılışa kimse kimseyi kolay kolay darb edemez. toplumsal örgütsüzlüğün sonucu budur. Mesela kendi işine değil de siyassete karılan meslek örgütleri bu olayların yaşanmasında ve cezasız kalmasında büyük bir sorumluluğa sahiptir.
11
Cevapla
bg
ben asistanlığa başladığım senelerde (10 sene önce ) acilde güvenlik görevlilerimiz vardı. Zulalarında sopaları vardı. biri doktora, hemşireye, personele saldıracak....ohooo..... resmen dalıyorlardı. kaç kişiyi sopalarla kovaladıklarını bilirim. Şimdi (haklı olarak) ilk sıvışan güvenlik görevlileri. Ne bir yetkileri var ne de onları kollayan bir sistem. o zamanlar personele şiddet pek yoktu; olursa da karşılığını buluyordu.
5
Cevapla
tıp doktoru
hemşire hanım niye görevinizi yaptınız? söyleyin güvenliğe halletsin, bunlara insanca yaklaşılmaz. geçmiş olsun.
3
Cevapla
dr.t.k
ameliyat iptal edilip hasta taburcu edilmiş mi?
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir