Medimagazin logo

Hasta yakınları tarafından darbedilen 9 güvenlik görevlisine sağlık çalışanlarından destek

İzmir'in Çiğli ilçesinde Bakırçay Üniversitesi Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 9 güvenlik görevlisinin darbeden 3 hasta yakınından 2'si tutuklandı, 1'i adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Türk Sağlık Sen 1 No'lu Şube de hastane önünde basın açıklaması yaparak, olayı kınadı.
Davut CAN
Hasta yakınları tarafından darbedilen 9 güvenlik görevlisine sağlık çalışanlarından destek
Kaynak: DHA
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Olay, 4 Şubat günü saat 22.00 sıralarında, Bakırçay Üniversitesi Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde meydana geldi. Trafik kazasının ardından hastaneye getirilen K.N., doktorlar tarafından resüsitasyon (kalp masajı/yeniden canlandırma) odasına alındı. K.N.'nin yakınları da bu sırada odaya girmeye çalıştı. Uyarılara aldırmayan hasta yakınları ile güvenlik görevlileri arasında arbede çıktı. 3 hasta yakını, 4'ü kadın 9 güvenlik görevlisini darbetti. Görevlilerden D.G.'nin kaburgası kırılırken, başına taşla vurulan F.A.'nın da kafatası çatladı. 'Beyaz kod' verilmesiyle gelen polis ekipleri, 3 kişiyi gözaltına aldı. Darbedilen güvenlik görevlilerinden 8'i taburcu edilirken, D.G.'nin tedavisi ise sürüyor.


İzmir’de hasta yakınları, canlandırma odasına giremeyince 9 güvenlik görevlisini darbetti


Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden 2'si tutuklanırken, 1'i adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

'Sağlıktaki şiddet şehir eşkiyalığına ve teröre dönüşmüştür’

Türk Sağlık Sen 1 No'lu Şube, hastane önünde basın açıklaması yaparak, olayı kınadı.

Başkan Barış Koçak'ın okuduğu basın açıklamasında "Artık sağlıktaki şiddet, şiddet olmaktan çıkmış, resmen şehir eşkıyalığı ve bir teröre dönüşmüştür. Maalesef ki zor şartlarda hizmet veren arkadaşlarımızın can güvenlikleri dahi kalmamıştır. Bizler hastaların tedavisini yaparken sürekli acaba arkamızdan kim saldıracak korkusu ile yaşamak istemiyoruz. Sadece işimizi yapıp, hastalara şifa dağıtmak istiyoruz. Bizler de insanız. Bizim de ailelerimiz, sevenlerimiz, bekleyenlerimiz var. Kim verecek 9 arkadaşımızın yaşadıklarının hesabını? Kim verecek bu 9 arkadaşımızın ailesinin yaşadıklarının hesabını?" ifadelerine yer verildi. Grup, 'Sağlıkta şiddet sona ersin' sloganı atarak açıklamayı bitirdi.

bakırçay üniversitesi
çiğli eğitim ve araştırma hastanesi
türk sağlık sen
güvenlik görevlisi
basın açıklaması
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300