Medimagazin logo

“Görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı hemen yapılmalı”

Memur-Sen Aydın İl Temsilcisi ve Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı A. Baki Karaer, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde görevde yükselme ve unvan değiştirme sınavının bir an önce yapılması gerektiğini belirtti.
“Görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı hemen yapılmalı”
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

AYDIN-Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın çalışmalarını yakından takip ettiklerini ifade eden Memur-Sen İl Temsilcisi ve Sağlık-Sen Şube Başkanı A. Baki Karaer, " Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda son yıllarda çok önemli adımlar atıldı. Kadına yönelik şiddetin önlenmesi başta olmak üzere önemli reformları takdirle izliyoruz. Aile ve Sosyal Politikalar ile ilgili her türlü desteği vermeye hazırız. Memur-Sen olarak daha yakın işbirliği içerisinde olmak istiyoruz. Memur-Sen, toplu sözleşmede yetkili konfederasyon olmasının yanı sıra ülke meselelerinde de söyleyecek sözü olan 707 bin üyeye sahip bir sivil toplum kuruluşudur" dedi.

GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI HEMEN YAPILMALI
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Sağlık-Sen’in gerçekleştirdiği çalıştay sonrası kısa, orta ve uzun vadeli eylem planı hazırlandığını anımsatan Karaer, “Ancak bu planlar hayata geçirilemedi. Bunlardan en önemlisi ise görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı idi. Bu sınav bir an önce yapılmalıdır. Toplumun dezavantajlı kesimine hizmet sunan sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının mağduriyetlerinin giderilmesi, özlük haklarının iyileştirilmesine yönelik taleplerimizin takipçisi olacağız ve çalışmalarımızı sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

Baki Karaer, Sağlık-Sen olarak sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorunlarının çözümünde işbirliği ve ortak çalışmaya önem verdiklerini sözlerine ekledi.

“görevde
yükselme
ve
unvan
değişikliği
sınavı
hemen
yapılmalı”
Yorum (1)
mehmet kürşad öztürk
lütfen biyoloji mezunuyum ve hakkımız olan kadro ve unvan verilsin artık liyakatımız üniversitemizden mezun olurken alındı. mezun olduk türlü zorluklara katlanarak hakkımız olan bu bir biyolog olarak sağlıkla ilgili hangi bölümden mezun olmamız gerekiyor.okula başladım 2 ay sonra yasa değişti.ne yapabilirim kaybımız çok fazla bu konuya sendikamız sağlıksen noktayı koysun artık.hakkımızı lütfen alınız.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir