Medimagazin logo

Dönerli sermaye protestosu

Sivas’ta Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası(Sağlık-Sen) üyeleri, döner sermayedeki düşüş ve dağılımdaki eşitsizliği kent meydanında tavuk döner dağıtarak protesto etti. Dönerli protesto, halktan büyük ilgi gördü.
Kaynak: HÜRRİYET
Dönerli sermaye protestosu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol


Sağlık-Sen Sivas Şubesi üyesi bir grup sağlık çalışanı, 6 Temmuz’da yapılan düzenlenmenin ardından döner sermaye ücretlerinin yüzde 25 oranında düşmesini ve dağılımdaki eşitsizliği kent meydanında yaptıkları basın açıklaması ile protesto etti. Grup protestoya dikkat çekmek için için ilginç bir yöntem kullandı. Sendika üyeleri döner sermayeyi, anlatmak için tavuk döner kullandı. Kent meydanına döner tezgahı kuruldu. 12 kilo tavuk etinden yapılan döner, basın açıklaması sonrası caddeden geçenlere dağıtıldı. Ücretsiz döner almak isteyenler tezgah önünde toplandı. Dağıtılan tavuk döner, kısa sürede tükendi.

Döner sermayede yaşanan adaletsizliğin giderilmesini istediklerini belirten Sağlık-Sen Sivas Şubesi Başkanı Efe Zileli, "Yapılan yeni düzenleme ile sağlık çalışanlarının döner sermayeden aldığı miktar Eylül, Ekim ve Kasım aylarında 200 ile 400 lira arasında azalmıştır. Yaşanan bu adaletsizliğin giderilmesini istiyoruz. Bu uygulamayı genel merkezimiz yargıya taşıdı" dedi.

dönerli
sermaye
protestosu
Yorum (3)
Frankie Bellevan
zaten bu tip saçma sapan eylemler yüzünden,hiç bir meselemizi ne ciddiye alıyorlar ne de gereğini yapıyorlar.bu tip eylemler halk nezdinde komiklikten öteye de gitmiyor.bu şekilde yapılan eylemlerle bu güne kadar hangi adaletsizlik giderilmiş ki bundan sonra giderilsin?yapılacaksa ya düzgün,adam gibi eylem yapılsın,eylem olduğu belli olsun ya da herkes kaderine razı olsun.kapasite,seviye bu kadar.
0
Cevapla
tarkan
Adam gibi eylem yapılmalı,doğru ama kim yapacak bu eylemi.Yarın tüm türkiyede doktorlar eylemde.Bakın bakalım eyleme kaç doktor katılacak.Hakkını kaç doktor arayacak.Kendisi için eylem yapan doktor arkadaşları eylemde iken, kendisi polk hasta bekleyen birçok doktor olacaktır.Bıyık altından gülerek!.. Yarın sıra sana geldiğinde de gülme sırası başkalarında olacaktır mutlaka..
0
Cevapla
ht
vatandaşın bu eylemden tek aklında kalan (ve de umrunda olan)midesinde kalan beleş tavuk dönerdir. sorumsuz nemelazımcı bencil cahil ve umursamaz halklar ve toplumlar yani kısacası bizim toplum gibiler aslında herşeye müstehaktır. cahil toplumların içinde yaşamak zorunda kalmış aklı başında dürüst aydın çalışkan insanlara acırım sadece.diğerleri zerre umrumda değil.zaten bizler de onların umrunda değiliz.....
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir